131019098
17 Ağustos 2022, Çarşamba

ACAR, “29 EKİM’E YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

20 Temmuz 2022, Çarşamba 06:08

     


Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Eski Garaj Mevkii’nde yapımına başlanan Katlı Kavşak (battı çıktı) Projesi’ni, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı kutlamalarına yetiştirmek istediklerini söyledi.

Aliağa Belediyesi, İzmir-Çanakkale yolu, Eski Garaj Mevkii’nde Katlı Kavşak (battı çıktı) Projesi’nin inşaatına başladı. Projenin 3 ayda bitirilmesi hedefleniyor. Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışma öncesinde Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Hürriyet Caddesi’nin İnönü Bulvarı ile Hükümet Caddesi arasında kalan yolu trafiğe kapatarak belirli bölgelerde trafik akışını düzenledi. Orta refüj üzerinde bulunan Palmiye ağaçları ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince iş makinaları vasıtasıyla söküldü. Palmiyeler, dikilmek üzere Çaltılıdere’deki belediye fidanlığına götürüldü.  

“Emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyorum”

Katlı Kavşak Projesi’nin, Eski Garaj Mevkii’nde her geçen gün artan trafik yükünü büyük ölçüde azaltacağını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız katlı kavşak projemiz başladı. İlk etapta çalışmaların hızlı ve güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi için caddenin gerekli bölümleri kapatıldı. Şehir trafiğinde aksaklıkların oluşmaması için belirli yerlerde yeniden düzenlemeler yaptık. Vatandaşlarımızın trafik akışıyla ilgili zorluk yaşamaması ve projenin sağlıklı yürüyebilmesi adına Aliağa Emniyet Teşkilatımızın ciddi bir desteği oldu. Emniyet Teşkilatımızın her mensubuna gösterdikleri özveri ve çaba için çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Halkımızın hoşgörüsüne sığınıyorum”

Katlı kavşak projesinin kent estetiğine uygun olarak sanatsal bir yapıya sahip olacağını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Projemiz sanatsal yapı itibariyle yaklaşık olarak Bin metre uzunluğa sahip olacak. Projemizde ilk olarak kazık dikme çalışmalarına başladık. Projemizin bütününde yer alan yaklaşık 600 adet kazığı 45 gün içinde dikmeyi hedefliyoruz. Hemen arkasından sanatsal yapı inşaatına başlayacağız. Katlı kavşak projemizi gece gündüz çalışarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 99.yılı kutlamalarına yetiştirmek istiyoruz. Bu süre zarfında trafikte yaşanabilecek birtakım sıkıntıları emniyetimizle birlikte minimize edeceğiz. Trafik nedeniyle oluşabilecek sıkıntı ve gürültü nedeniyle şimdiden Aliağa halkımızın hoşgörüsüne sığınıyorum” dedi.

Projeyi destekleyenlere teşekkür

Projenin kazasız belasız tamamlanması temennisinde bulunan Başkan Serkan Acar, “Katlı kavşak projemizi başından beri destekleyen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ’a, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcımız Tamer Osmanağaoğlu’na, AK Parti İzmir İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’ye ve Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanımız Veysel Şahin’e çok teşekkür ediyorum. Projemizin gerçekleşmesi noktasında önümüzü açarak bizlere öncülük eden başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza, Karayolları Genel Müdürümüze ve Karayolları Bölge Müdürümüze şükranlarımı sunuyorum. Katlı kavşak projemizin Aliağamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler