30 Mayıs 2024, Perşembe

İlköğretim Haftası kutlandı

20 Eylül 2023, Çarşamba 06:40

     


Aliağa’da İlköğretim Haftası etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı´nda bulunan Atatürk Anıtı’na Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler PETKİM İlkokulu’nda düzenlenen programla devam etti.

İlköğretim Haftası Aliağa’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programının ilk gününde Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Dün ise PETKİM İlkokulu’nda program düzenlendi. Programa; Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cezaevi Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Volkan Gürler, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Can Gökgöz, kurum müdürleri, siyasi parti yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Akyüz, “Çocuklarımız Türkiye Yüzyılı’nın mimarları olacak”

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz gerçekleştirdi. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın sevinç ve mutluluğu içinde olduklarını kaydeden Akyüz, “Yeni öğretim yılında da eğitim ordusu olarak en kıymetli emanetimiz olan yavrularımızın sorumluluğunu yüreğimizde taşıyoruz. Öğrencilerimizi, hayat boyu öğrenmeyi ve çok çalışmayı ilke edinen, bilimsel ve toplumsal sorumluluklarını içselleştirmiş, tarihini bilen, manevi değerlerini özümsemiş, en önemlisi de mutlu bireyler olarak yetiştireceğiz. İnanıyorum ki öğrenim hayatı boyunca en iyi dostu güzel ahlakı, en güçlü silahı bilgi olan, öğrenmeye, sanata, milletine ve vatanına tutkulu, hayallerinin peşinden koşan çocuklarımız Türkiye Yüzyılı’nın mimarları olacaktır” ifadelerini kullandı.

Güney: “Evlatlarımızın gözlerindeki ışıltıyı görüyoruz”

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney ise programda yaptığı konuşmada, ülke ve millet olarak hedeflere ulaşılabilmesi için çocukların yarınlara en iyi şekilde hazırlanması gerektiğini belirterek, 2023-2024 Eğitim Öğretim döneminin öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diledi. Güney, “Ülkemizin geleceği adına gerek fiziki, gerek eğitim imkanları, gerekse güvenlik açısından evlatlarımız için her şeyi yapıyoruz. Tabi ki evlatlarımızın gözlerindeki ışıltıyı görüyoruz. Bu ışıltı bizi önümüzdeki yıllarda dünyadaki en güçlü ülkelerden biri haline getirecek. Teknolojinin her türlü imkanlarını kullanırken en önemlisi evlatlarımızı, çocuklarımızı ahlaklı birey olarak yetiştirmek zorundayız” diye konuştu.

Protokol sınıfları ziyaret etti

Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından seslendirilen şiirler büyük alkış alırken yine öğrenciler tarafından sahnelenen Anadolu Ateşi gösterisi ile çocuk korosu izleyenlerin beğenisini kazandı. İlköğretim Haftası kutlama programı ilçe protokolünün sınıf ziyaretlerinin ardından sona erdi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler