14 Haziran 2024, Cuma

Muhtarlar Günü kutlandı

20 Ekim 2022, Perşembe 07:18

     


19 Ekim Muhtarlar Günü, Aliağa’da kutlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bozköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Öz yaptı.

Muhtarlar Günü Aliağa’da düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinliğe Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşlar katılım gösterdi. Etkinlik ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Aliağa Muhtarlar Derneği çelengi dernek Başkanı Sevil Köse tarafından anıta sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Mehmet Öz, “Mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmaktayız”

Ardından Bozköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Öz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Öz, konuşmasına muhtarlık makamının tarihçesinden bahsederek başladı. Öz, “Muhtarlarımız mahallesinde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın, devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları kapının muhtarlarımız olduğu bilinci önemli bir yer tutmaktadır. Mahallesinde halkın güven ve desteğini alarak seçilen ilçemizdeki 30 muhtarımız kaymakamımız, belediye başkanımız ve diğer kamu kurumlarıyla vatandaşa hizmet vermektedir. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmaktayız. Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi ‘Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır.’ Muhtarlar günümüz kutlu olsun.” Dedi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki töreninin ardından Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından muhtarlara özel kahvaltı programı düzenlendi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler