131019098
12 Nisan 2024, Cuma

Yeşiltepe, “Kalan ömrümüzü insanca yaşamak istiyoruz”

20 Kasım 2023, Pazartesi 06:57
Son güncelleme: 20 Kasım 2023, Pazartesi 10:46

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, DİSK Emekli-Sen temsilcileriyle buluştu. Toplantıda konuşan DİSK Emekli-Sen Ege Bölge Temsilcisi Sabahattin Yeşiltepe, “Bize ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. Kalan ömrümüzü insanca yaşamak istiyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Emekli-Sen genel merkez yöneticileri ve Ege Bölge Temsilciliği üyeleriyle buluştu. Tarihi Bıçakçı Han’da düzenlenen programda emeklilerin sorunlarına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu. Programa Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir eski milletvekilleri Kani Beko, Tacettin Bayır ve Atila Sertel de katıldı. 

“El ele vermeye mecburuz”

Programın açılışında bir konuşma yapan Başkan Soyer, “Birlik olmazsak daha çok ezileceğiz, yoksullaşacağız. Buna mecburuz. Birbirimizle el ele vermeye mecburuz. Sadece kendi bedenlerimiz için değil bizden sonra gelecek çocuklarımız için mecburuz. Bu memlekette onların daha mutlulukla yaşaması mümkün. Böyle bir ülke kurulabilir. Onun için mücadeleden asla vazgeçmemeliyiz. Sizler de iyi ki mücadeleye dipdiri devam ediyorsunuz. Tek tek her birinizle gurur duyuyorum. Yolumuz açık olsun. Zor günler bizi bekliyor. Ama çok daha iyisini hep beraber başaracağız.” Dedi.

“Emekliler pazar yerlerinde çürük sebze meyve toplamak zorunda bırakılmış”

DİSK Emekli Sen Genel Başkanı Cengiz Yavuz da, “Bu tür dayanışma günleri birbirimizi tanımamız ve mücadeleye ivme kazandırma adına son derece önemli. DİSK Emekli Sen salt ekonomik çıkarları için bir araya gelenlerin oluşturduğu bir sendika değildir. DİSK Emekli Sen yaşamın her alanına müdahale eden, kadın, eğitim, çevre sorunlarına duyarlı insanlardan oluşmuş bir sendikadır. Bir ülke düşünün 30-40 yıl artı değer üretmiş, bu ülkeyi var etmiş emekliler pazar yerlerinde çürük sebze meyve toplamak zorunda bırakılmış” dedi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ise, “Bu salonda 1960’ları, 1970’leri ve mücadeleleri gören canlı bir kütüphane var. Bu mücadelede yeni çığırlar geliştirmek için DİSK yürüyor ve yoluna devam ediyor. DİSK kapatmalara rağmen barış için özgürlük için yoluna devam ediyor ve bu yolu sürdürecek” diye konuştu.

“Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler”

Programa katkılarından dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkürlerini ileten DİSK Emekli-Sen Ege Bölge Temsilcisi Sabahattin Yeşiltepe, “Bize ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. Biz, dul ve yetimleri düşünmek bile istemiyoruz. Bunlar kabul edilecek düzeyde değil. Maaşlarımızın yüzdelerini düşürdüler, hazine katkı paylarını kestiler. Çocuklarımıza, torunlarımıza harçlık bile olmayacak bayram ikramiyesi veriyorlar. Kalan ömrümüzü insanca yaşamak istiyoruz. Mutlaka ama mutlaka biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

 

  
Son Eklenen Haberler