15 Temmuz 2024, Pazartesi

ALTO’da oryantasyon eğitimi

20 Aralık 2022, Salı 06:18

     


Aliağa Ticaret Odası (ALTO), gerçekleşen organ seçimlerinden sonra oluşan Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerine yönelik ‘Oryantasyon Eğitimi’ düzenledi.

ALTO’da yeni yönetime ‘Oryantasyon Eğitimi’ düzenledi. Eğitmen Dr. Süleyman Ruhi Aydemir tarafından verilen ve yoğun katılımla düzenlenen oryantasyon eğitimine Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Uğur Akyıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Üyeleri katıldı. Eğitimin açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, gerçekleşen organ seçimleri sonrasında görev alan meslek komiteleri, meclis ve yönetim kurulu üyelerine Odayı her yönüyle tanıtmak ve kurumsallaşma sürecini geliştirmek amacıyla eğitim düzenlendiklerini belirterek, “Üyelerimizin teveccühü ile seçilerek meslek komitelerimizde, meclisimizde ve yönetim kurulumuzda görev alan tüm arkadaşlarımızı tekrar tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Kurumsallaşma ve çağdaş yönetim anlayışının geliştirilmesi amacıyla göreve geldiğimizden bugüne pek çok adımlar attık. Kurumsal kapasitemizi güçlendirme yolunda en önemli nokta ise bir kurumun temel değer ve inançlarının bütünü olan kurum kültürün oluşturulmasından geçiyor. Bugünkü oryantasyon eğitimimizle de kurumumuzu tanıyacak ve öğreneceğimiz değerli bilgilerle kurumumuza daha fazla katma değer katacağımıza inanıyorum” dedi.

“Başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum”

Oda üyelerine hizmet için görev aldıklarını ve hizmetin de ekip işi olduğunu dile getiren Başkan Ertürk, “Hepimizin tek ve ortak görevi var; o da 2 bini aşkın üyemize ve bölge ekonomimize hizmet etmek. Bu da bir ekip işi. Birlik beraberlik içinde üyelerimizin taleplerinin karşılanması ve bölgemiz ekonomisinin güçlenerek büyümesi için çalışacağız. Odamız, gücünü, üyelerinden alıyor. Üyelerimize daha iyi ve kaliteli hizmet anlayışı ile gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçları yakından takip eden Odamız, bu doğrultuda üyelerimize sunduğu hizmeti her geçen gün geliştiriyor. Yeni dönemde de Meslek Komitelerimiz, Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuz ile uyum içerisinde çalışıp başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Düzenlenen eğitimde Eğitmen Dr. Süleyman Ruhi Aydemir tarafından katılımcılara 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kanunu ile ilgili yönetmelikler çerçevesinde Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslek Komite Üyelerinin görev ve yetkileri ile ticaret odalarının görev ve işlevleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Eğitim sonrasında organ üyelerine yönetici el kitapları teslim edilerek, odanın sahip olduğu kurum kültürü organ üyeleriyle paylaşılmış oldu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler