14 Haziran 2024, Cuma

Yiyitalp, kooperatifler birliği yönetiminde

21 Şubat 2023, Salı 06:28

     


16. Bölge İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Genel kurulunda tekrar başkanlığa seçilen Erdem Hünü güven tazeledi. Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salih Yiyitalp de yönetim kurulunda yer aldı.

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin, 2021-2022 yılları birleştirilmiş seçimli olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimli olağan genel kurul toplantısına, 22. Bölge (Manisa) ESKKK Bölge Birliği Başkanı ve TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi Recep Çınar, Ticaret İl Müdürü M. Çağrı Ergünen, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Halk Bankası 1. Bölge Koordinatörü Durmuş Aydın, 3. Bölge Koordinatörü Rıfat Ertuğ Koç, İzmir Şube Müdürü Bilgen Balkır’ın yanı sıra birliğe bağlı kooperatif başkanları ve birlik delegeleri katıldı.

“Esnafımızın yüzünün gülmesi için çalışıyoruz”

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını 22. Bölge (Manisa) ESKKK Bölge Birliği Başkanı ve TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi Recep Çınar yaptı. Genel kurulda birliğin yönetim ve denetim kurulu faaliyetleri ile gelir gider hesapları ve tahmini bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Birliğe bağlı 51 kooperatife ait 200 delegenin katıldığı ve tek liste ile gidilen seçimlerde, birlik başkanı Erdem Hünü yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salih Yiyitalp ise yönetim kuruluna seçildi. Seçimin ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Yiyitalp, “Biz her zaman esnafımızın yüzünün gülmesi, işlerinin rast gitmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.” Dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler