131019098
27 Ekim 2021, Çarşamba

102. YIL SÜRÜŞ KORTEJİ

21 Mayıs 2021, Cuma 06:13

     


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.Yıldönümü, Aliağa Motosiklet ve Bisiklet Spor Kulübü Derneği (ALMOD) öncülüğünde Pedalhane, Aliağa Motoart ve Ege Motosiklet Kulübü’nün katılımıyla oluşturulan kortejle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri, Aliağa Motosiklet ve Bisiklet Spor Kulübü Derneği (ALMOD) öncülüğünde Pedalhane, Aliağa Motoart ve Ege Motosiklet Kulübü’nün katılımıyla gerçekleştirilen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Korteji” ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan bisiklet tutkunları ile motosikletli gruplar Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi ve Hükümet Caddesi’nde 102. Yıl için kortej halinde sürüş yaptı. Etkinliğe Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı motosikletli polisler de katıldı.

Gösteriler ilgiyle izlendi

Sosyal mesafe, maske ve pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlik Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Etkinlik sonrasında gerçekleştirilen jetski ve fly board gösterileri organizasyona renk katarken gösteriler vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

“102.yılı sürüş kortejiyle kutladık”

Anlamlı bir günde güzel bir etkinliğe imza attıklarını ifade eden Pedalhane Bisiklet Kurucusu ve ALMOB Başkan Yardımcısı Osman Özcan, “Pedalhane ve ALMOB olarak Motoart ve Ege Motosiklet Kulübü’nün de katkılarıyla beraber 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.Yılını sürüş kortejiyle kutladık. Kısa bir tur gerçekleştirdik. Bizlere destek veren başta Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a, Aliağa Kaymakamımız Ömer Karaman’a ve İlçe Emniyet Müdürümüz Mehmet Balıkçıoğlu’na çok teşekkür ederiz” dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler