131019098
27 Ocak 2021, Çarşamba

LÖSEV’DEN ET YARDIMI

22 Şubat 2020, Cumartesi 06:16

     


Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (LÖSEV) yıl boyunca et ve et ürünleri yardımları artarak sürüyor. Bu kapsamda Aliağa Belediyesi önünde hasta ve ailelerine et dağıtımı gerçekleştirildi.

LÖSEV, kayıtlı hastalarına her çeşit desteği ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hastalık tedavisinde protein olmazsa olmaz. Bu yüzden iyi kalite protein kaynağı olan kırmızı et dağıtımları yıl boyunca düzenli olarak hasta ve ailelerine iletiliyor. Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor, 2020 yılı içerisinde de 40 bine yakın kayıtlı ailesine taze kırmızı et ürünlerini iletmeyi hedefliyor.

Gönüllü psikologlar eğitim verdi

Et dağıtımlarına yıl boyunca hız kesmeden devam eden LÖSEV, 2020’de de binlerce hastayla bir araya gelerek protein açısından değerli kırmızı et ve et ürünlerini, kuru gıda yardımlarını elden teslim edecek, kayıtlı ailelerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyecek, alanlarında uzman gönüllerinin vereceği birbirinden kapsamlı eğitimlerle onları sosyolojik ve psikolojik yönden de destekleyecek. Bu kapsamda Aliağa’daki dağıtımlar Aliağa Belediyesi önünde gerçekleştirildi. Öncesinde Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda hasta ve ailelerin katılımıyla, gönüllü psikologlar Bayram Şimşek ve Ayşenur Akbulut tarafından verilen eğitimle hayata geçen çalışmada kayıtlı tüm aileler, LÖSEV çatısında bulunmanın mutluluğunu paylaşarak tüm bağışçılara teşekkürlerini ve dualarını ilettiler.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler