20 Haziran 2024, Perşembe

Denizcilik ve Zekâ Oyunları Sınıfı açıldı

22 Mart 2023, Çarşamba 06:58

     


İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ve Şimşekler Genel Kumanyacılık A.Ş.’nin katkılarıyla “Denizi bilen, denizi seven ve denizle iç içe olan bir toplum” oluşturmak amacıyla Şehit Bülent Yanpala İlkokulu’nda Denizcilik ve Zekâ Oyunları Sınıfı açıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi hizmet binasına komşu olan Şehit Bülent Yanpala İlkokulu’nda İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ve Şimşekler Genel Kumanyacılık A.Ş.’nin katkılarıyla Denizcilik ve Zekâ Oyunları Sınıfı açılışı gerçekleştirildi. Sınıfın açılış töreni Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi Birol Akgöz, Okul Müdürü Vahittin Karakoç, sınıf öğretmenleri, okul aile birliği ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Renkli anların yaşandığı açılış töreninde katılımcılar sınıf hakkında bilgilendirilirken, Başkan Adem Şimşek öğrencilerle birlikte zaman geçirdi.

Denizi bilen, denizi seven ve denizle iç içe olan bir toplum oluşturmak amacıyla İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ve Şimşekler Kumanyacılık olarak Aliağalı öğrencilere Denizcilik ve Zekâ Oyunları Sınıfı hazırladıklarını söyleyen İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, “Aliağa'daki tüm öğrencilerin faydalanabileceği bu sınıfımız öğrencilere denizciliği sevdirmek, sunumlar yapılarak bilgiler verilmesi, öğrenmeyi kolaylaştıran, çözüm üreten, çok yönlü düşünme yeteneğini geliştirme gibi etkinliklerin yanı sıra eğlenerek zeka gelişimlerine katkıda bulunacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza denizciliği sevdirmek ve eğitimlerine katkıda bulunmak adına bu sınıfın hazırlanışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler