8 Temmuz 2020, Çarşamba

ÇOCUK CEZAEVİNDE 23 NİSAN HEYECANI

22 Nisan 2019, Pazartesi 06:06

     


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yıldönümü dolayısıyla, Yeni Şakran’daki İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kapalı Spor Salonu’nda kutlama programı düzenlendi.

Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun dört bir yanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle süslendi. Tamamını hükümlü ve tutuklu çocukların hazırladığı birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklerle kurumdaki tüm çocuklar gönüllerince eğlendiler. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını Kurum Müdürü Vural Temür yaptı. 23 Nisan’ın ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlandığını, Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocukların milletin geleceği olduğunu, onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve en büyük sevginin ifadesi olarak milli bayramımız olan 23 Nisanı çocuklara armağan ettiğini ve dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu belirten Temür, “Kurumumuzda yaptığımız çalışmalarla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizi emanet ettiği siz sevgili gençlerin düşünen araştıran, üreten, ahlaki ve insani değerlere sahip kişiler olarak yetişmeniz, özgürlüğüne kavuştuktan sonra ülkemize, ailenize ve kendinize faydalı bireyler olarak katkı sağlamak için var gücümüzle, heyecanla , çaba gayret gösteriyoruz. Bu çerçeve de kurumumuzda eğitim odaklı bir yönetim anlayışı benimsemekte, çocuklarımı sabahtan akşama kadar bir okula gider gibi yarım kalan eğitimlerine devam etmekte; mesleki, sosyal ve kültürel kurslar ile spor etkinlikleriyle zamanlarını geçirerek kişisel gelişimlerini arttırmaktadırlar. Bu gün burada yapacakları etkinlik de gençlerimizin çaba ve gayretlerinin bir göstergesidir” dedi.

Hükümlü ve tutuklu çocukların 23 Nisan konulu şiir dinletisi, bağlama kursu müzik dinletisi, yeni kurdukları mehteran takımı gösterisi, futbol turnuva ödülleri, halk oyunları ve mini konser sundular. Kurumdaki çocukların hazırladığı program profesyonel ekipleri aratmadı. İzleyenlerin büyük beğenisini toplayan program roman dans gösterisi ile son buldu.

Etkinliğe, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Gümüş, Aliağa Ceza İnfaz Kurumlar Savcısı Murat Kayançiçek, Aliağa Başsavcısı Hikmet Salman, Buca Savcısı Cihan Yıldız, İzmir Barosu Özkan Yücel, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş ve Ceza İnfaz Kurum Müdürleri katıldı.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler