131019098
28 Ocak 2021, Perşembe

ACAR’DAN SOYER’E ZİYARET

22 Temmuz 2019, Pazartesi 06:19

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Partili Belediye Başkanları ile Aliağa Belediye Başkanı MHP’li Serkan Acar’ı, makamında kabul etti. Soyer ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada üç ayda bir yapılacak ilçe toplantılarının ilkini Aliağa’da yapılacağını bildirdi.

Kiraz Belediye Başkanı AK Partili Saliha Özçınar, Bergama Belediye Başkanı AK Partili Hakan Koştu, Kınık Belediye Başkanı AK Partili Sadık Doğruer, Aliağa Belediye Başkanı MHP’li Serkan Acar, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hamit Nişancı ve Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Basına kapalı geçen yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından, Soyer ile AK Partili Nişancı kol kola belediye binasından çıktı. Burada bekleyen gazetecilere açıklama yapan Soyer, güzel bir koordinasyon toplantısı yaptıklarını, gelecek 4 buçuk yıl taraflar arasındaki iletişimi daha kuvvetli ve faydalı hale getirmek için yapılması gerekenleri konuştuklarını söyledi. Verimli bir toplantı olduğunu aktaran Tunç Soyer, "İlçelerimizin sorunlarını belirlemek ve Büyükşehir Belediyesi ile olan koordinasyonu sağlamak için bir yol haritası belirlemeye çalıştık. Üç ayda bir ilçelerimizde toplantı yapacağız, ilk ilçemiz Aliağa olacak. Ekim sonu gibi Aliağa’da toplantımızı yapacağız" dedi.

“Sorunların çözülmesi için çabalayacağız”

Başkanlardan gelen talepleri anlatan Başkan Tunç Soyer, "Genelde İZSU, İZBETON ve iletişim konularında yaşanan sorunlar bana iletildi" dedi. Özgür Hızal ise, "İZSU, İZBETON ve iletişim ile ilgili değerlendirme yaptık. Burada hepimizin ortak amacı İzmir. İzmir’in tüm sorunlarını iktidarıyla, muhalefetiyle beraber çözmek. Bu amaç uğruna Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve biz meclis üyeleri olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak, elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarak sorunların çözülmesi için çabalayacağız. Merkezi hükümetin katkılarını da şehrimize koyarak, şehrimizi çok çok daha iyi noktalara taşımak için mücadelemizi vereceğiz" diye konuştu. Hızal, İzmir’in Ankara’da onay bekleyen projeleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ile AK Parti Grubu olarak Kurban Bayramı’nın ardından Ankara’ya gideceklerini belirtti.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler