131019098
27 Kasım 2020, Cuma

“İŞİMİZİ GERİ VERİN, KURTULUN BU VEBALDEN”

22 Temmuz 2019, Pazartesi 06:17

     


Aliağa Belediyesi’nde işten çıkarılan işçiler belediye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya sendikalardan destekler sürdü. İşçiler Başkan Serkan Acar’a “İşimizi geri verin ve kurtulun bu vebalden” şeklinde seslendi.

Aliağa Belediyesi’nde ki işlerinden çıkarılan işçiler belediye önünde bir basın açıklaması düzenledi. İşçilerin Aliağa Belediye binası önünde yaptıkları açıklamaya Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, sendika ilçe yönetimi ve işyeri temsilcileri, DİSK’e Bağlı Emekli Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe, ilçe yönetimi ve Eğitim Sen Aliağa Temsilcisi Alp Kuyumcu da destek verdi.

“Herkes bize yapılan bu haksızlığa isyan ediyor”

Basın açıklamasını okuyan Doğanşah Aydın "Haksız hukuksuz bir şekilde işten çıkarılmamızın üzerinden iki ay geçti. Bu iki ay bizim açımızdan hiçte kolay bir süreç olmadı. Bir yandan hak ettiğimiz ücretlerimizin yatırılmaması nedeniyle ekonomik zorluklar ile mücadele ederken diğer yandan da hakkımızda çıkarılan “Bankamatik çalışanları idi, Müsteşar maaşı alıyorlardı” gibi bizi Aliağa kamuoyunda itibarsızlaştıracak bilgi kirliliklerini ortadan kaldırmak için mücadele ettik. Şunu gördük ki Aliağa Esnafı, Pazarcısı, Ev Hanımı, Öğrencisi, Tüpraş-Petkim Çalışanı, Demir-Çelik Fabrikası çalışanı Liman çalışanı Petkim sitelerde, Sosyal Konutlarda, Yalı Mahallesi’nde, Cici Sokakta ikamet edeni o ikametgah kağıdını onlara veren muhtarına kadar herkes bize yapılan bu haksızlığa isyan ediyor.” İfadelerini kullandı.

“Çok zor bir şey istemiyoruz”

Başlattıkları imza kampanyasında topladıkları imzaları Belediye Başkanı Serkan Acar'a, devletin ilgili kurumlarına, ilgili siyasal partilere, Cumhurbaşkanlığı’na göndereceklerini dile getiren Doğanşah Aydın, "Seçimden hemen önce 'Yüksekköy’de Hasan Amcamın sobasına atacak bir odunu yok ise vebali bendedir, Fatma Teyzem hastaneye gidemiyorsa vebali bendedir.' diyerek toplumsal sorumluluğu olan bir belediye başkanlığı yapacağını söylemiştir. Oysa seçimden hemen sonra, bırakın Yüksekköy’deki Hasan Amcayı, belediyeye engelli kadrosu ile girip tekerlekli sandalyeye mahkum bir şekilde çalışan Hüseyin’i ve abisi Mehmet’i, eşini yıllar önce kaybetmiş ve evinin geçimini tek başına belediyede temizlik işleri yaparak hayatta tutunmaya çalışan Hatice’yi işten çıkarmıştır. Şimdi Hüseyin ve Hatice’nin vebali kimdedir bunu soruyoruz sizlere? Bizler yıllarca aldığı maaşın hakkını vererek çalışan belediye emekçileri olarak çok zor bir şey istemiyoruz. İşimizi geri verin ve kurtulun bu vebalden." diyerek açıklamayı sonlandırdı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler