25 Haziran 2024, Salı

Sanayicilerin ara eleman ihtiyacını çözecek okul

22 Eylül 2022, Perşembe 06:06

     


Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin (ALOSBİ), sanayicilerin kalifiye ara eleman ihtiyacını çözecek proje okulu TOBB ALOSBİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı törenle eğitim ve öğretime açıldı.

TOBB ALOSBİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düzenlenen törenle eğitim ve öğretime açıldı. ALOSBİ, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliği ile hayat geçen okulun açılışı; İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz, Aliağa Belediye Belediyesi Personel Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İZTO Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, IMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan ve iş dünyasından önde gelen isimlerinin katılımıyla kalabalık bir törenle gerçekleştirildi.

24 dersliği bulunan okulda, ayrıca kapalı spor salonu, 100 erkek ve 100 kız olmak üzere 200 öğrenci kapasiteli pansiyon da bulunuyor. Yabancı dil ağırlıklı eğitim verecek olan TOBB ALOSBİ Proje Meslek Lisesi, bu yıl kimya, elektrik elektronik, endüstriyel otomasyon teknolojileri alanlarıyla eğitim öğretime başladı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler