30 Mayıs 2024, Perşembe

Solu-Fert’de TİS imzalandı

22 Eylül 2023, Cuma 06:41

     


Solu-Fert Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Cemal Olgun ve Ortakları Kollektif Şirketi’nde Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı. Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan, sözleşmenin örgütlerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Menemen’de kurulu olan Solu-Fert Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Cemal Olgun ve Ortakları Kollektif Şirketi’nde, Temmuz ayından bu yana sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri Petrol İş Sendikası Genel Merkezi’nde tarafların anlaşmaya varması sonrasında imzalandı. Sendikanın genel merkezinde gerçekleşen toplantıda; Petrol İş Genel Mali Sekreter Mehmet Kaya, Petrol İş Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Niyazi Recepkethüda, Petrol İş Genel Yönetim Sekreteri Ali Haluk Koşar, Solu-Fert Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Cemal Olgun ve Ortakları Kollektif Şirketi İşveren vekili Kaan Olgun, Petrol İş Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan, Petrol İş Aliağ Şube Başkan Yardımcıları Gökhan Karataş ve Coşkun Tiktaş, Petrol İş Solufert İşyeri Baştemsilcisi Oktay Altuğ, Petrol İş işyeri temsilcileri Kenan Gürseren, Ali Ay ile toplu iş sözleşme uzmanı Özgün Çelik Aygün yer aldı.

Toptan, “Önemli kazanımların elde edildiği bir sözleşme”

19 Eylül Salı günü erken saatlerde başlayan görüşmeler tarafların anlaşmaya varmasıyla sonuçlandı. 20 Eylül Çarşamba günü Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan, şube başkan yardımcıları Gökhan Karataş, Coşkun Tiktaş, işyeri baş temsilcisi Oktay Altuğ, işyeri temsilcileri Kenan Gürseren ve Ali Ay, Solu-Fert çalışanı sendika üyelerine yönelik açıklama yaptılar. Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan yaptığı açıklamada, “Zor koşullara rağmen sürdürdüğümüz sözleşmemizin bir önceki sözleşme dönemine oranla var olan hakların iyileştirildiği, yeni taleplerin eklenmesiyle de önemli kazanımların elde edildiği bir sözleşme olması bizleri mutlu etti. Hem yeni örgütlenilen bir işyerinde, hem de ikinci dönem sözleşmemiz olması sebebiyle elbette ki eksikliklerimiz olduğunun bilincindeyiz. Sizden aldığımız güç ve destekle Solu-Fert çalışanı üyelerimizin daha iyi koşullara geleceğini bilmenizi isteriz" diyerek imzalanan toplu iş sözleşmesinin içeriğini çalışan üyelere aktardı. Toptan ve sendikanın şube başkan yardımcıları, emeği geçen tüm temsilci, yönetici ve üyelere teşekkür ederek, sözleşmenin örgütlerine hayırlı olması temennilerinde bulundular.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler