13 Haziran 2024, Perşembe

İzmir Estetik, Kozmetik ve Güzellik Fuarı açıldı

22 Ekim 2022, Cumartesi 07:05

     


İzmir'de sağlık, güzellik, bakım ve kozmetik sektörlerinin temsilcilerini buluşturan Start Beauty İzmir Expo Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı, kapılarını açtı.

İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, Fuar İzmir'de düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyada şehirlerin kendi markalarını oluşturduğunu söyledi. İzmir'in turizmde özel bir yeri olduğunu ifade eden Kızıltoprak, "İzmir'in sağlık ve güzellik turizminde özelliği, hizmet fiyatının düşük, kalitesinin ise yüksek olması. Fuarın İzmir'e daha kaliteli ve çok daha fazla turist getirmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum." dedi.

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, sektör temsilcilerinin dünyadaki gelişmelere ve teknolojiye uyum sağlayabilmesi için fuarların büyük önem taşıdığını ifade etti. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, sektörde uzman ve sertifikalı hizmet veren işletmelerin tercih edilmesi gerektiğini belirterek tüketicilerin bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. Konuşmaların ardından kurdelenin kesilmesiyle 3 gün sürecek fuar ziyarete açıldı. Fuarda, kozmetik ürünleri, güzellik ekipmanları ve medikal teknolojiler alanında faaliyet gösteren 90 firma, ürünlerini sergiliyor.

(AA)  
Son Eklenen Haberler