131019098
25 Ekim 2020, Pazar

VATANDAŞLARA KORONAVİRÜS BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

23 Mart 2020, Pazartesi 06:09

     


İnsan sağlığını tehdit eden Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelesini hijyen çalışmalarıyla sürdüren Aliağa Belediyesi, bir yandan da vatandaşlarını bilgilendirmeye devam ediyor.

Aliağa Belediyesi, içerisinde koronavirüs hakkında bilgi notlarının bulunduğu 10 sayfalık el kitapçığı dağıttı. Yeni koronavirüs nedir, nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, korunmak için neler yapılmalıdır ve sıkça sorulan sorular bölümlerinin yer aldığı kitapçık Milletin Ekibi personeli tarafından vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı. Belediye ekipleri ayrıca daha önce bastırdığı ve yeni koronavirüs riskine karşı 14 kuralın yer aldığı el broşürleri ile afişleri de vatandaşlara dağıttı.

Reklam panoları ve billboardlar afişlerle donatıldı

Zabıta ekipleri tarafından esnafa dağıtılan afişler işletme sahipleri tarafından işletmenin görünür yerlerine asıldı. Kamu binalarına ve muhtarlıklara asılan afişlerle hem personel hem de vatandaş bilgilendirildi. Milletin Ekibi tarafından kent merkezinde ve pazar yerinde kurulan stantlarla vatandaşlara bilgilendirme broşürleri verildi. Aliağa Belediyesi, bilgilendirme broşürlerinin yanı sıra koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren kentin çeşitli yerlerinde bulunan reklam panolarını ve billboardları halkın bilinçlendirilmesi adına 14 kuralın yer aldığı dev afişlerle donattı.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler