131019098
11 Aralık 2023, Pazartesi

Serdar Berk, “Fırsatçılara izin vermeyeceğiz "

23 Mart 2023, Perşembe 06:29

     


Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, tüm esnaf ve sanatkarın Ramazan ayı için hazırlıkların tamamladığını söyledi. Berk, Ramazan boyunca oda olarak fiyat kontrolleri yapıp fahiş fiyata satış yapanlara izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk, başta gıda sektöründe faaliyet gösterenler olmak üzere tüm esnaf ve sanatkârın Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladığını söyledi. Yaşanan deprem felaketi nedeniyle Ramazan ayına ulaşmanın heyecanını buruk bir şekilde yaşadıklarını belirten Berk “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Afetler sonrası ülkece büyük bir dayanışma örneği gösterdik. Mübarek Ramazan ayına bir kez daha ulaşmanın heyecanının buruk da olsa yaşıyoruz. Aliağa esnaf ve sanatkârı dürüsttür, işine sadıktır. Esnafımız Ahilik kavramına göre hareket eder. Ahilik kültürünü ve 'Hakka hizmet, halka hizmet' anlayışını benimseyen her bir esnaf ve sanatkarımız, başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif için vatandaşlarımıza en güzel ve en iyi hizmeti verebilmek için bütün hazırlıklarını tamamladı.” dedi.

“Ramazan kolilerini yerel esnafımızdan yaptıralım”

Hayırseverlerin, Ramazan ayında ramazan kolilerini yerel esnaftan almalarını isteyen Berk, “Hayırseverlerimiz her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da Ramazan kolileri yaptıracaktır. Vatandaşlarımızın hayırlarını Allah kabul etsin. Ben buradan hayırseverlerimize seslenmek istiyorum. Ramazan kolilerini ulusal marketlerde yaptıracaklarına yerel esnafımızdan yaptırsınlar. Yerel esnafımıza destek çıkmak da bir hayırdır bence. Yerel esnafımızın desteğe ihtiyacı var. Ramazan kolilerini esnafımız çok rahatlıkla hazırlayabilir. İşadamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımız çağrımıza duyarsız kalmayacaktır inşallah” dedi.

“Fırsatçılara izin vermeyeceğiz”

Esnaf ve sanatkârdan fiyatlara zam yapmamasını isteyen Berk, Ramazan boyunca oda olarak fiyat kontrolleri yapıp fahiş fiyatla satış yapanlara izin vermeyeceklerini dile getirdi. Berk, “Oruçlu nefislerin iftar sofraları doyurucu olmalıdır. Para hırsı ile Ramazan ayını fırsat bilerek zam yapanlara dikkat edilmeli. Şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, Ramazan ayı süresince her zaman sahada olacağız. Kesinlikle Ramazan fırsatçılarına izin vermeyeceğiz. Aliağa halkından isteğimiz ise fahiş fiyat ile ürün satan esnafımız olursa anında bizi bilgilendirsinler.” ifadelerini kullandı.

“Merdiven altı ürünlere dikkat”

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte merdiven altı gıda ürünlerinden uzak durulması konusunda da uyarıda bulunan Serdar Berk, “Vatandaşlarımız fırsatçılara mahal vermemek için Ramazan alışverişlerini yaparken piyasanın altında satılan ürünlere şüpheyle yaklaşmalı. Halkımızı özellikle bu süreçte merdiven altı diye tabir edilen üretimlere dikkat etmeye davet ediyoruz. Rabbimden hepimizi bayrama ve bir sonraki Ramazan ayına sağlık, esenlik ve huzurla kavuşturmasını temenni ediyor, esnaf ve sanatkârlarımıza huzurlu, bol kazançlı günler diliyorum” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler