131019098
29 Ekim 2020, Perşembe

ÇANAKKALE KAFİLESİ ALİAĞA’YA DÖNDÜ

23 Nisan 2019, Salı 06:19

     


Aliağa Belediyesi’nin organizasyonu ile “Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada” ziyaretinde bulunan üç bin kişilik dördüncü kafile Aliağa’ya döndü.

Aliağa Belediyesi tarafından “Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganı ile düzenlenen Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretinin dördüncü turu da tamamlandı. Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan 60 otobüs ile hareket eden 3 bin kişilik dördüncü kafile ziyaret sonrası ilçeye dönüş yaptı. Günübirlik ziyarette daha önce Çanakkale ziyaretlerine katılmamış vatandaşlara öncelik verildi.

Aliağalılar günübirlik gerçekleştirilen ziyarette Şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklarda tarihe yolculuk yaptı. Çanakkale’de gün boyu süren programda; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edildi. Ziyaret süresince Aliağalılara Aliağa Belediyesi tarafından kahvaltılık, öğle ve akşam yemeği ikram edildi. Milletin Ekibi personelince çay, su ve kahve ikramları yapıldı.

Yoğun ilgi gören Çanakkale Şehitlik ziyaretleri beşinci kafile ile devam edecek. Beşinci kafilede ilk kez gideceklere öncelik verildi. Üç bin Aliağalının yer alacağı beşinci kafile 27 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 23.45’te Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek. Beşinci kafile ile birlikte mart ayında başlayan organizasyonlar ile Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret eden kişi sayısı 14 bini bulacak.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler