131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Girişimcilere e-ticaret eğitimi

23 Mayıs 2023, Salı 06:51

     


Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Aliağalı girişimciler ve üyeleri için “İç Pazarda E-Ticaret Yapmanın Yolları” eğitimi düzenledi.

2023 yılında e-ticaret yapan firma sayısının 600 bine, gelirin de 600 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor. E-ticaret firmalarının yüzde 40’ı İstanbul merkezli olduğu düşünüldüğünde, bu potansiyelin Anadolu’nun üreten şehirlerine yayılması önemli görülüyor. Bu kapsamda Aliağa Ticaret Odası, üyelerinin ve Aliağalı girişimcilerin dijitalleşen ticaret dünyasına uyum sağlamalarını ve rekabet güçlerini attırmalarını sağlamak amacıyla ‘İç Pazarda E-Ticaret Yapmanın Yolları’ eğitimi düzenledi. Eğitimde Global Kariyer eğitmenlerinden E-Ticaret Danışmanı Levent Koçak, Dijital dönüşüm sürecinde e-ticarette başarılı olunması noktasında KOBİ’lerin ihtiyaç duyacakları püf noktalarını katılımcılara detaylarıyla aktardı.

Katılımcılara sertifika verildi

Eğitim süresince E-Ticarete Giriş ve Temel Bilgiler, Pazaryerlerinde Mağaza Açılışı, N11.Com, Hepsiburada, Amazon.Com.Tr ve Aliexpress.Com açılışının yapılması, Pazaryerleri satıcı panelleri, Pazaryerlerine ürün yükleme, Pazaryerlerinde ürün satış fiyatı nasıl belirlenir?, Kargo süreçleri ve kargo kampanyaları anlatımları, ürün iptal/iade/değişim süreçleri ve entegrasyon sistemleri konularında katılımcılara örneklerle bilgi verildi. Eğitim sonunda Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Emin Gürkan tarafından katılımcılara sertifikaları verildi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler