131019098
24 Ekim 2020, Cumartesi

“NESLİCAN’IN ADI SOKAKTA YAŞASIN”

23 Eylül 2019, Pazartesi 06:09

     


İYİ Parti Aliağa Başkanı Yavuz Adar, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Neslican Tay'ın adının Aliağa’da bir sokağa verilmesi için Belediye Meclisine teklif vereceklerini açıkladı.

İYİ Parti Aliağa Başkanı Yavuz Adar, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Neslican Tay'ın adının Aliağa’da bir sokağa verilmesi için parti olarak belediye meclisine teklif vereceklerini söyledi. Konuyu şahsi sosyal medya hesabından duyuran Yavuz Adar, “İYİ Parti Aliağa ilçe teşkilatı olarak, kısa yaşamında bize öğrettiklerini yaşatmak adına Aliağa’daki bir sokağımıza Neslican Tay Sokağı adının verilmesini ilçe meclisimize teklif edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Neslican Tay, 1998 yılında Bursa'da doğdu. Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyordu. 2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine 'Demir Kadın' diyen Neslican Tay, verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!" , "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana umut olmuştu. Neslican Tay 20 Eylül Cuma günü yaşamını yitirdi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler