131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

KUBİLAY İÇİN DEMOKRASİ VE LAİKLİK YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAK

23 Aralık 2021, Perşembe 06:33

     


Şehit Asteğmen Kubilay ve arkadaşları için bugün düzenlenecek anma programı kapsamında bugün Saat 18.00’de Aliağa Kültür Merkezi’nde yönetmenliğini Ahmet Faik Akıncı’nın üstlendiği “Kubilay” filmi gösterilecek

Menemen’de 91 yıl önce Cumhuriyet karşıtları tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Şevki ve Hasan Bey için 23 Aralık Perşembe (bugün) günü düzenlenecek anma etkinlikleri Menemen Karaağaç yolunda 08.00’de 10 kilometrelik “15. Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu” ile başlayacak. Koşu Yıldıztepe Şehitliği Kubilay Anıtı önünde son bulacak. Kubilay Anıtı önünde saat 10.00’daki protokol anma töreninin ardından Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Menemen Şubesi tarafından Demokrasi ve Laiklik Yürüyüşü yapılacak. 10.30’da Menemen İZBAN istasyonu önünden başlayacak yürüyüş Kubilay Anıtı’nda son bulacak. Yürüyüşten sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katılımcılara hitaben bir konuşma yapacak.

Aliağa ve üç ilçede film gösterimi

Saat 18.00’de ise yönetmenliğini Ahmet Faik Akıncı’nın üstlendiği “Kubilay” filmi, Yeşilyurt Mustafa Necati Kültür Merkezi, Aliağa Kültür Merkezi, Seferihisar Kültür Merkezi ve Menemen Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gösterime girecek. “Anılarla Atatürk Oyunu” ise 20.00’de Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler