131019098
20 Mayıs 2022, Cuma

MANTAR ÜRETİMİ YENİDEN BAŞLAYACAK

24 Ocak 2022, Pazartesi 06:19

     


Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, İstiridye Mantarı Üretim Tesisi ile ilgili iddialar hakkında açıklamada bulundu. Bayar, projenin teknik aksaklıkların giderilmesiyle birlikte yeniden başlayacağını duyurdu.

Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar, son günlerde gündeme gelen İstiridye Mantarı Üretim Projesi ile ilgili açıklamada bulundu. Proje ile ilgili olumsuz yorumlara cevap vermek istediklerini belirten Başkan Bayar, “Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneğimiz tarafından engelli kardeşlerimize istihdam sağlamak ve ekonomik gelir sağlamak amacıyla başlatılan ‘Üretimde Ben de Varım, Engelleri Birlikte aşalım; İstiridye Mantarı Üretim Projesi’ Aliağa Kaymakamlığımız ve Aliağa Belediyemizin desteğiyle geçtiğimiz yıl başlatılmıştır. Proje protokolü kapsamında Aliağa Belediyesi tarafından projemizi gerçekleştirmek üzere yer tahsisi sağlanmıştır. Projemiz 2021 yılında başarıyla uygulanmaya başlanmış, engelli arkadaşlarımız projede çalışarak ailelerine gelir elde etmiş, üretilen mantarlar Aliağa Belediyesi tarafından gösterilen pazaryerlerindeki noktalarda satışa sunulmuştur.” Dedi.

“Derneğimizin küçük siyasi hesaplar uğruna yıpratılmaya çalışılması kabul edilemez”

Projenin işlevine neden ara verildiğini açıklayarak sözlerine devam eden Başkan Bayar, “Önce Pandemi koşulları, ardından Mantar Üretim Tesisimizin bulunduğu lokasyonda enerji altyapısının yeterli olmamasından dolayı üretime kısa bir süreliğine ara verilmiştir. Gediz Elektrik tarafından bölgenin enerji altyapısının uygun hale getirilmesi çalışmaları sürdürülmektedir. Enerji altyapısının tamamlanmasının ardından üretimimiz yeniden başlayacaktır. Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği, ilçemizdeki yüzlerce engelli kardeşimize eğitim, sağlık, rehabilitasyon ve istihdam imkanı sağlayan, ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmet üreten saygın bir kuruluştur. Derneğimizin küçük siyasi hesaplar uğruna yıpratılmaya çalışılması kabul edilemez. Derneğimiz bünyesinde canını feda ederek vatan için gazi olmuş polis ve asker arkadaşlarımız, pırıl pırıl evlatlarımız, geleceklerini kurmak isteyen çocuklarımız bulunmaktadır. Derneğimizin Türkiye’ye örnek olacak şekilde, kurumların da desteğiyle hazırladığı bir projenin haksız ve mesnetsiz iddialarla karalanmaya çalışılması derneğimiz ve camiamızı derinden üzmüştür. Engelli kardeşlerimizin rehabilitasyonu ve sosyalleşmesi için Mehteran Takımı kuran, sayısız eğitim ve rehabilitasyon programlarını başarıyla uygulayan, sanayi kuruluşlarında istihdam fırsatları oluşturan, kurum ve kuruluşlarımızın desteğiyle projeler geliştiren derneğimizi siyasi hesaplara alet ederek haksız ve mesnetsiz şekilde karalamaya çalışmak kimseye bir yarar sağlamayacağı gibi engelli kardeşlerimize de büyük zarar vermektedir. “İfadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler