131019098
22 Mayıs 2022, Pazar

BELEDİYE, KARİYER FUARI’NA KATILDI

24 Mart 2022, Perşembe 06:43

     


Aliağa Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin koordinesinde ve Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarına (EGEKAF) katıldı.

Üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile 21-22 Mart 2022 tarihlerinde organize edilen kariyer fuarı Ege Bölgesi’ndeki üniversitelerin öğrenci ve mezunlarına yönelik olarak gerçekleştirildi. Binlerce kişinin akın ettiği fuarda yerini alan Aliağa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İstihdam Ofisi, öğrencilerle bir araya geldi. Ziyaretçiler, Aliağa’daki yeni yatırımlar, gerçekleştirilen şehircilik projeleri, turizm ve sanayi potansiyeliyle ilgili bilgiler edindi.

Fuar süresince gençlere Aliağa’nın sadece sanayi değil aynı zamanda modern ve sosyal olanakları olan bir gençlik ve kültür kenti olduğunu anlattıklarını söyleyen Aliağa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Melis Erkoç, “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin koordinesinde Avrupa’nın en büyük fuarı Ege Bölgesi Kariyer Fuarı’nda İki gün boyunca öğrenciler başta olmak üzere ziyaretçilerle bir araya geldik. Çok büyük ilgi gördük. Bu bizi çok mutlu etti. İstihdam Ofisi personelimizle birlikte standımızı ziyaret eden gençlere Aliağa’nın gelişimini, yeni yatırımları, ilçenin ve bölgenin gelişim potansiyelini, turizm ve kültürel değerlerini anlattık” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler