131019098
29 Haziran 2022, Çarşamba

Türkiye’nin matbaacıları İzmir’de buluşuyor

24 Haziran 2022, Cuma 06:40

     


Matbaacılar İzmir’de buluşacak. 81 ilden matbaacıların ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla yarın (25 Haziran) İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşecek olan toplantıda, matbaacılığın dünü, bugünü ve yarını konuşulacak.

İzmir’de Matbaa Çalıştayı düzenlenecek. 25 Haziran’daki Matbaa Çalıştayı’na, başta Türkiye Matbaacılar Federasyonu olmak üzere; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İzmir Matbaacılar Odası katkı sunacak. ‘Matbaa Sektörü Geleceğini Arıyor’ başlığıyla toplanacak olan Matbaacılar, yaşadıkları sorunları paylaşarak mesleklerinin geleceği için çözüm yollarını arayacaklar. Her sene başka bir şehirde gerçekleşen toplantıya, bu sene İzmir ev sahipliği yapacak. Ülkemizin dört bir yanından gelecek olan Matbaacılar Oda başkan ve yöneticilerinin yanı sıra matbaa sektörünün öncüleri olan firmaların da geniş katılımı bekleniyor.

Matbaacılık yok olmaya yüz tutmasın

Toplantının İzmir’de yapılması için çalışmalarda bulunan İzmir Matbaacılar Odası, özellikle İzmir’deki matbaacıları ve çevre illerdeki matbaa esnafını toplantıya davet ediyor ve matbaacılığın yok olmaya yüz tutan meslekler arasına girmemesi için herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini belirtiyor. Toplantı 25 Haziran 2022 tarihinde saat 10.00’da İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu Alsancak’da yapılacak.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler