13 Haziran 2024, Perşembe

Soylu, DEÜ’nün akademik yıl açılışına katılacak

24 Ekim 2022, Pazartesi 06:48

     


Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) 2022-2023 Akademik Yıl Açılış Töreni, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımı ile yarın (25 Ekim) 14.30’da Sabancı Kültür Sarayı’nda yapılacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) 2022-2023 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılacak. Yarın 14.30’da düzenlenmesi öngörülen tören, Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Halihazırda 18 fakülte, 10 enstitü, 1 devlet konservatuvarı, 2 yüksekokulu ve 6 meslek yüksekokuluna sahip DEÜ, Yükseköğretim Kurulu tarafından geçtiğimiz yıl araştırma üniversitesi olmaya layık görülmüştü. YKS-2022 sonuçlarında öğrencilerin ilk tercih ettiği üniversiteler arasında yer alan, yüzde 99’u aşan doluluk görülen DEÜ’ye; bu yıl farklı bölümlerde öğrenim görmeye başlayan 11 bin 689 öğrenci yerleşti. DEÜ Devlet Konservatuvarı’nın dinletisi ile başlayacak 25 Ekim’deki Akademik Yıl Açılış Töreni’ne Bakan Soylu’nun yanı sıra bürokrasinin üst düzey temsilcileri, Üniversite mensupları ve öğrenciler katılacak.

“Gençlerimizin aramıza katılmasıyla artık daha güçlüyüz”

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Akademik Yıl Açılış Töreni’nde ağırlayacak olmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tören hazırlıklarını titizlikle sürdürdüklerini ifade etti. Rektör Hotar, “25 Ekim günü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun da katılımı ile 2022-2023 Akademik Yıl Açılış Törenimizi gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimiz kariyerlerini zirveye taşımak için doğru adımı attılar ve büyük bir emek göstererek büyük ailemize katılmayı başardılar. Ailelerinin bizlere emanet ettiği gençlerimizin aramıza katılmasıyla artık daha güçlüyüz. Üniversitemizin kendilerine sunacağı imkânlarla kendilerini çok daha geliştirme fırsatı bulacaklar. Yeni dönem şimdiden hayırlı olsun” dedi. DEÜ 2022-2023 Akademik Yıl Açılış Töreni, Güzel Sanatlar Fakültesi Mezunları Sergi Açılışı programı ile sona erecek.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler