131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

TİCARET SİCİLİ BELGELERİ ELEKTRONİK ORTAMDA

24 Aralık 2020, Perşembe 06:27

     


Aliağa Ticaret Sicili Müdürlüğü'nün verdiği "Ticaret Sicil Tasdiknamesi", "Merkez Nakli Belgesi" ve "İflas ve Konkordato Belgeleri" 22 Aralık 2020 tarihinden itibaren Aliağa Ticaret Odası (ALTO) üyelerine elektronik ortamdan verilmeye başlandı.

Ticaret Bakanlığı'nın öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) destekleriyle hayata geçirilen uygulamada, Ticaret Sicili belgelerini elektronik ortamda almak isteyen ALTO üyeleri, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi'nin (MERSİS) https://mersis.gtb.gov.tr/ web adresi üzerinden giriş yaparak "Belge Başvuruları" alanından e-imzalı belge müracaatında bulunabiliyor.

22.12.2020 tarihinden itibaren Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden; Ticaret Sicil Tasdiknamesi, Merkez Nakli Belgesi (TSY md.111) ve İflas ve Konkordato Belgesi güvenli elektronik imza ile verilmeye başlanıldı. MERSİS sistemi üzerinden başvurularak e- imzalı belge talep edilebiliyor. Belge talepleri 7 gün 24 saat yapılabilecek. Taleplerin karşılanması ise iş günlerinde ve çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilecek.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler