22 Haziran 2024, Cumartesi

Öğrenciler iş dünyasıyla buluştu

25 Mayıs 2024, Cumartesi 08:32

     


Aliağa HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Kariyer Günleri” kapsamında iş dünyasıyla buluştu.

Aliağa HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerin iş dünyasıyla buluşmasını sağlamak amacıyla önemli bir adım attı. Okul, 23-24 Mayıs tarihlerinde “Kariyer Günleri “ etkinlikleri kapsamında Sektör - Öğrenci buluşması gerçekleştirdi. Bu özel etkinlikte, farklı sektörlerden gelen firmaların kurdukları stantlarda, sektörlerin önde gelen profesyonelleri ve kariyer danışmanları öğrencilerle buluşarak bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu. Bu sayede 12.sınıf öğrencileri hazırladıkları CV’leri vererek iş görüşmesi yapma fırsatı buldular. Etkinliğe katılan 18 firma, 214 öğrenci ile iş görüşmesi yaptı. Etkinlik öğrencilerin kariyer yolculuğu için önemli bir adım oldu.

Okul Müdürü Necdet Uçan, bu etkinliğin öğrencilerin kariyerlerine önemli bir adım atarken aynı zamanda iş dünyasının ara eleman ihtiyacına da katkı sağlayacağını belirtti. Uçan, “Öğrencilerimizin eğitim hayatlarını tamamlamalarının ardından karşılarına çıkacak iş fırsatlarına hazırlıklı olmalarını ve iş dünyasının beklentilerini doğrudan öğrenmelerini hedefliyoruz. Bu etkinlik, öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak önemli bir adım olacak." dedi.

Etkinlikle, Aliağa HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerin mesleki geleceklerine yönelik adımlar atmalarına destek olurken, iş dünyasının ihtiyaçlarını doğrudan karşılamayı hedefledi.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler