19 Haziran 2024, Çarşamba

Öğretmenler Günü etkinliklerle kutlandı

25 Kasım 2023, Cumartesi 06:36

     


24 Kasım Öğretmenler Günü Aliağa’da etkinliklerle kutlandı. 24 Kasım oratoryosu, halk oyunları gösterisi ile öğrenci korosu izleyenlerden tam not aldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen unvanını kabul ettiği tarih olan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Aliağa’da düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan ‘Öğretmenler Günü’ etkinlikleri HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki programla devam etti. Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan kutlama programına Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet İmir, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki program İstiklal Marşı’nın okunması sonrası program, göreve yeni başlayan öğretmenler adına Ömer Lütfi Tunca İlkokulu öğretmeni Elif Buse Sungur ve emekli öğretmenler adına Şehit Çavuş Bülent Kula İlkokulu Müdürü Mustafa Görken’in konuşması ile başladı.

Akyüz, “Öğretmenlik insan sevgisinin ve sabrın ön koşul olduğu bir meslek”

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz yaptı. Öğretmenliğin insan sevgisinin ve sabrın ön koşul olduğu bir meslek olduğunu ifade eden Akyüz, “Bu değerli meslek, millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün başöğretmenliğinin kabul tarihi olan 24 Kasım günü 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün ilim kapısının anahtarı olanların günüdür. Hayatın güçlüklerine katlanacak kadar inançlı, geleceğin daha iyi olacağına inanacak kadar ümitli, doğru bildikleri için mücadele edecek kadar cesaretli olanların günüdür” dedi.

Gösteriler izleyenlerden tam not aldı

Göreve yeni başlayan öğretmenlerin ‘Meslek Yemin Töreni’ sonrası Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen 24 Kasım oratoryosu, öğretmenler şarkısının canlandırılması, halk oyunları gösterisi ile öğrenci korosu izleyenlerden tam not aldı. Program, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

(HABER MERKEZİ)  

  
Son Eklenen Haberler