131019098
24 Temmuz 2021, Cumartesi

ENGELLİLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRACAK

25 Aralık 2020, Cuma 07:02

     


Aliağa’da engelli vatandaşlar için ilçenin farklı noktalarına kurulan akülü sandalye şarj istasyonları engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor.

Aliağa’da, engelli vatandaşlara yönelik EnGezer Taksi, Engelsiz Kafe, Engelliler Koordinasyon Birimi gibi projeleri hayata geçiren Aliağa Belediyesi, bu kez de ilçede engelli vatandaşlar için önemli bir sorun haline gelen akülü sandalyelerin şarj problemini, farklı noktalarda kurduğu şarj istasyonlarıyla çözüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Demokrasi Meydanı, Atatürk Caddesi ve Aliağa Belediyesi Gençlik Merkezi önünde konumlandırılan şarj istasyonlarında iki akülü sandalye aynı anda şarj edilebilirken öte yandan bu istasyonlarda vatandaşlar, cep telefonlarını da şarj edebiliyor. Vatandaşlar kurulan istasyonlardan hiç bir ücret ödemeden faydalanabiliyor.

“Büyük bir problemdi”

Aliağa’nın muhtelif yerlerine kurulan akülü sandalye şarj istasyonlarının önemine değinen Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği Başkan Vekili İbrahim Erdemir, “Aliağa’da akülü sandalye şarjı büyük bir problemdi. Özellikle uzak noktalardan kent merkezine gelen arkadaşlarımız için şarj büyük bir problem yaratıyordu. Uzak noktadan gelen arkadaşlarımızın eve dönmesi için tekrar şarj etmesi gerekiyordu. Bu sıkıntımızı Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a ilettik. Sağ olsun Başkanımız çözüm üreterek birçok konuda bizim yanımızda olduğu gibi bu konuda da yanımızda olduğunu gösterdi. Bizim için çok önemli olan bu hizmetten dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler