131019098
25 Temmuz 2021, Pazar

KENEVİR YETİŞTİRMEK İÇİN ÖZEL DÜZENEK KURMUŞLAR

26 Ocak 2021, Salı 06:22

     


İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri; Güzelbahçe, Çeşme, Urla, Aliağa ve Foça’da uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şüphelilere yönelik düzenledikleri operasyonda 10 şüpheliyi yakaladı.

İzmir'de Hint keneviri yetiştirmek için evlerin odalarına ve kıyafet dolabına özel düzenek kurdukları belirlenen 10 zanlı gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, Güzelbahçe, Çeşme, Urla, Aliağa ve Foça ilçelerinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şüphelilere yönelik çalışma başlattı. Tespit edilen 6 adrese düzenlenen operasyonda 6 kilo 503 gram esrar, 96 kök Hint keneviri, bir ruhsatsız tabanca, bir pompalı tüfek ve kenevir yetiştirmekte kullanılan malzemeler ele geçirildi. Operasyonda 10 zanlı gözaltına alındı.

Uyuşturucu yetiştirmek için özel sistem

Şüphelilerin evlerin odalarına havalandırma ve ısıtma sistemi kurdukları, ısıölçerler ve buhar makineleriyle Hint keneviri için gerekli ortamı sağladıkları belirlendi. Narkotik polisi, Hint keneviri yetiştirilen bodrumda vantilatör, elektrikli soba ve mor ışık sistemi buldu. Çocuk odası görünümlü odada da ısı yalıtımlı bez kıyafet dolabına düzenek kuran şüphelilerin, ısıtıcı, klima ve havalandırma sistemi taktıkları ve mor ışıkla Hint keneviri yetiştirdikleri tespit edildi.

(AA)  
Son Eklenen Haberler