25 Haziran 2024, Salı

Menemen Belediyesi AGROEXPO’ya hazır

26 Ocak 2024, Cuma 06:56

     


Menemen Belediyesi, Türkiye’nin en büyük uluslararası tarım ve hayvancılık fuarından biri olan AGROEXPO’ya bu yıl da katılım sağlayacak. Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, Menemen’in tarım değerlerini her alanda tanıtmaya devam edeceklerini ifade etti.

Menemen Belediyesi, tarım ve tarım ürünleri sektöründeki yenilikleri desteklemek amacıyla 30 Ocak - 3 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenecek AGROEXPO 19. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı’na katılım sağlayacak.  Menemen Belediyesi, ilçenin tarımsal ürünlerini tanıtacağı standı, B Hol, 4080 numarada yer alacak.  Stantta Menemen Belediyesi’nin yanı sıra Menemen Ticaret Odası, Menemen Ziraat Odası, Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Menemen’in tarımsal zenginliğini ön plana çıkaracak. Ayrıca Menemen Çömlekçiler Derneği de fuar boyunca davetlilerine çömlek gösterisi sunacak.

Pehlivan’dan standa davet

Fuarda kuracakları stant hakkında bilgi veren Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Tarım Fuarı, bölgedeki tarım sektörünü canlandırmayı amaçlayan bir platform olarak dikkat çekiyor. Bizler de Menemen Belediyesi olarak, bu tür etkinliklere katılarak yerel ekonomiyi desteklemeyi ve tarım sektöründeki paydaşlar arasında işbirliğini artırmayı amaçlıyoruz. AGROEXPO 19. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı’nda kuracağımız standımızda,  tarım zenginliklerimizi misafirlerimize bir kez daha anlatacağız. Faaliyete geçirdiğimiz önemli projelerimizi de tanıtma imkânı bulacağız. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi standımızda Menemen Ticaret Odamız, Menemen Ziraat Odamız ve Menemen Tarımsal Kooperatifimiz de yer alacak. Hep birlikte bir tarım kenti olan Menemenimizde, hayata geçirdiğimiz ve de geçireceğimiz önemli projelerimizi tanıtma imkânı bulacağız. Ayrıca Menemen Çömlekçiler Derneğimiz fuar boyunca Menemen Belediyesi standına gelen misafirlerine çömlek gösterisi sunacak. Belediye personellerimiz de standımızı ziyaret eden misafirlerimize ikramlarda bulunacak. İlçemizin tanıtımına önemli etkisinin olacağına inandığım fuarın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm misafirlerimizi Menemen’imizin standına bekliyorum” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler