131019098
23 Eylül 2021, Perşembe

BAŞVURULAR 18 BİNE ULAŞTI

26 Nisan 2021, Pazartesi 06:19

     


Aliağa Belediyesi’nin başlattığı “Balkonda Bahar Var” projesine Aliağalıların ilgisi artarak devam ediyor. Çiçek dağıtım projesinde başvuru sayısı 18 bine ulaştı.

Aliağa Belediyesi’nin başlattığı “Balkonda Bahar Var” projesi kapsamında çiçek talep eden vatandaşlar bir yandan çiçeklerine kavuşurken, yeni başvurular da artarak sürüyor. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın sosyal medyadan “Aliağamızı hep birlikte güzelleştiriyoruz” mesajı ve “Çiçek gibi Aliağa” hedefiyle duyurulan projede 15 günde 18 bin başvuru sahibi çiçek talep etti. Projeye başvurular https://bahar.aliaga.bel.tr adresinden devam ediyor.

Adrese teslim ediliyor

Aliağa Belediyesi Milletin Ekibi personelleri tarafından çiçek ve saksıların adrese teslimatları da hızla devam ediyor. Bu güne kadar Siteler Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kazım Dirik Mahallesi, Kurtuluş ve Kültür Mahallelerinde dağıtımlar gerçekleştiren ekipler vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Dağıtımlar, başvuru sırasına göre yapıldığından yeni başvuru sahipleri de belirli bir programla çiçeklerine kavuşmayı bekliyor. Aliağa Belediyesi ekipleri, 15 gün içinde tüm başvuru sahiplerine çiçeklerini adreslerine teslim edecek. Aliağa Belediyesi ekipleri bugüne kadar 8 bin adrese toplam 16 bin çiçek, 8 bin saksı ve 8 bin saksı toprağından oluşan balkon setini özel çantası içinde teslim etti.

Başvurular devam ediyor

Balkonunu Sardunya, Petunya ve Bodrum Papatyalarıyla renklendirmek isteyen ancak henüz başvurmamış olanlar için ise başvurular sürüyor. Balkonunu çiçeklerle buluşturmak isteyenler https://bahar.aliaga.bel.tr internet adresimizden form doldurularak çiçek talep edebiliyor. Engelli vatandaşlar ve 65 yaş üstü büyükler ise Alo 153 Hilal Masa’yı arayarak adresine çiçek talebinde bulunabiliyor.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler