131019098
29 Haziran 2022, Çarşamba

ERTÜRK, “FİRMALARIMIZIN BAŞARI GRAFİKLERİ BİZİ MUTLU ETTİ”

26 Mayıs 2022, Perşembe 06:32

     


EBSO, üretimden satışlara göre bölgede 2021 yılının 100 büyük firmasını açıklamış, İlk 10’da yine Aliağa’daki firmalar yer almıştı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan ALTO Başkanı Ömer Ertürk, “Yaşanan olumsuzluklara rağmen firmalarımızın başarı grafiklerini sürdürdüklerini görmek bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), üretimden satışlara göre bölgede 2021 yılının 100 büyük firmasını açıkladı. İlk 10’a yine Aliağalı firmalar damgasını vurdu. 100 büyük firma sıralamasında Aliağa’da faaliyet gösteren STAR Rafineri, Tüpraş ve Petkim ilk üçte yer aldı. 2021 yılında dış ticaret hacmi, elleçlenen yük miktarı, ve limanlara gelen gemi sayısı bakımından rekor kıran Aliağa, EBSO’nun açıkladığı “2021 yılı üretimden satışlara göre 100 büyük sanayi kuruluşu” listesinde ilk 10’da 6 firmayla yer alarak büyük bir gurur daha yaşadı.

“Kuruluşlarımızı kutluyorum”

Açıklanan listede yer alan Aliağa firmaları ile ilgili değerlendirmede bulunan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa'da faaliyet gösteren firmaların listede yer alarak gösterdiği başarının, ilçenin bölge ve ülke ekonomisine sağladığı katkıyı bir kez daha ortaya koyduğunu ifade ederek, “Aliağa’nın bölge ve ülke ekonomisine katkısı her yıl katlanarak artıyor. Yatırımlar ile birlikte sanayi, üretim, istihdam ve ticarette hızla büyüyor, büyümeye de devam edecektir. Gerek pandeminin etkilerinin devam ettiği gerekse de ekonomide yaşanan olumsuzluklara rağmen firmalarımızın başarı grafiklerini sürdürdüklerini görmek bizleri çok mutlu etti. Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alan; üretimleri, satışları ve istihdamlarıyla her zaman gurur duyduğumuz bu kuruluşlarımızı kutluyorum. Bizler her durum ve koşulda ilçemizde faaliyet gösteren firmalarımıza destek vermeye devam edeceğiz. Umarım ilerleyen yıllarda daha çok firmamız bu listede yer alır" dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler