131019098
21 Ekim 2020, Çarşamba

KALDIRIM İŞGALİNE GEÇİT YOK

26 Haziran 2019, Çarşamba 06:37

     


Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler doğrultusunda ilçe merkezinde denetim gerçekleştirdi. İzinsiz kaldırım işgali yapan işletmeleri uyaran ekipler, esnaftan daha duyarlı olmalarını istedi.

Aliağa Belediyesi Zabıta Ekipleri, sokak ve caddelerdeki işgalleri önlemek adına çalışma yaptı. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleriyle ortak yürütülen çalışma kapsamında kaldırım geçişlerini ve nizami parkları önleyen her türlü malzeme kaldırımlardan toplandı. Hem vatandaşların geçişini zorlaştıran hem de görüntü kirliliğine yol açan mal ve eşyalar belediye araçları vasıtasıyla Aliağa Belediyesi temizlik işlerine gönderildi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Halk sağlığının, esenliğinin ve ilçedeki düzeninin sağlanması adına işgaliye denetimlerine aralıksız devam edeceklerini belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, yol ve kaldırımları işgal ederek yasalara aykırı davranan işyeri sahiplerine 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38/1 maddesinden işlem yapacaklarını söyledi.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler