131019098
22 Ekim 2021, Cuma

YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE ULAŞIM HİZMETİ

26 Haziran 2021, Cumartesi 06:13

     


Bugün ve yarın (26-27 Haziran) YKS’ye girecek öğrenciler için nüfus müdürlükleri yurt genelinde olduğu gibi Aliağa’da da hizmet verecek. Aliağa Belediyesi, sınav yerine ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilere ulaşım hizmeti sağlayacak. Sınav süresince okul yakınlarındaki inşaat çalışmaları durdurulacak. Zabıta ekipleri, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı okul çevrelerinde devriye halinde olacak.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı '2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tedbirleri' konulu genelgesi gereğince Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adaylar için Nüfus Müdürlükleri bugün 07.00-17.00 saatleri arasında, yarın günü ise 07.00-15.30 saatleri arasında açık olacak. Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan yarın; sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki yakınları 05.00-19.00 saatleri arasında kısıtlamadan muaf tutulacak. Sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçi veya yakınlarının, YKS sınavına katılmak üzere özel araçlarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatleri için seyahat izin belgesi aranmayacak. Yapılacak denetimlerde belirtilen kişilerin görev belgesi veya aday giriş belgesini ibraz etmeleri yeterli olacak.

Açık olacak fotoğrafçılar

Genelge kapsamında yarın (Pazar) kırtasiyeler ve fotoğrafçılar, kimlik kartı için gerekli olan fotoğrafın temini amacıyla, 07.00-18.00 saatleri arasında açık olacak. Aliağa’da Foto Varlı, Stüdyo Nehir ve ME-SA Fotoğraf belirlenen saatler arasında hizmet verecek. Aliağa Belediyesi, YKS’ye girecek öğrencilerin sınav yerine ulaşım noktasında sıkıntı yaşamaları halinde öğrencilere yardımcı olacak. Sınav yerine ulaşmada sorun yaşayan öğrenciler, Hilal Masa 153 hattını arayarak ya da 0530 277 2222 numaralı telefona mesaj göndererek yardım talebinde bulunmaları halinde, Belediye araçlarıyla sınav yerine ulaştırılacaklar.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler