15 Temmuz 2024, Pazartesi

Dar gelirli ailelere eğitim desteği

26 Ekim 2022, Çarşamba 06:23

     


Kınık Belediyesi’nin okul öncesi eğitime her çocuğun ulaşması için hayata geçirdiği eğitim merkezleri büyük ilgi görüyor. Aile Yaşam Merkezleri’nde, 3-6 yaş arası çocuklar kaliteli zaman geçirirken, ebeveynler de zamanlarını değerlendirme imkânı buluyor.

Kınık Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ücretsiz olarak hizmet veren eğitim merkezleri, dar gelirli ailelerin bütçelerine katkı sağlıyor. Eğitimde fırsat eşitliği için dar gelirli ailelerin çocuklarının ücretsiz olarak okula hazırlandığı merkezlerde çocukların zihinsel ve fiziksel gelişim ihtiyaçları karşılanıyor. Hafta içi beş gün boyunca devam eden eğitimler günde üç buçuk saat olarak gerçekleştiriliyor. Sabah ve öğle olmak üzere iki kısımda gerçekleştirilen eğitimler ebeveynler için de büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle anneler, çocuklarını merkeze gönül rahatlığı ile teslim ederken, kendileri de sosyal hayata katılma fırsatı buluyor.

Minikler bu merkezlerde okul öncesi eğitimin yanı sıra; drama, halk oyunları, zumba, satranç, jimnastik, tenis dersleri alabiliyor. Eğitim merkezlerinde ayrıca hafta sonları çocuk ve anne atölyeleri yapılarak, aile kurumuna ve çocuk-anne ilişkisinin gelişmesine katkı sağlanıyor. Ailelerin de katıldığı atölye programları ve masal saati ile çocuklar eşsiz bir deneyim yaşıyor. Kınık Belediyesi bünyesinde bulunan eğitim merkezleri, Kınık Aile Yaşam Merkezi ve Poyracık Aile Yaşam Merkezi’nde hizmet veriyor. Okul öncesi eğitimler Kınık Belediyesi'ne bağlı 2 merkezde, hafta içi sabah 09.00-12.30, öğleden sonra ise saat 13.30-17.00 arasında gerçekleştiriliyor.

Merkezde eğitim alan miniklerin aileleri, kendilerine hem ekonomik hem de sosyal olarak fayda sağlayan hizmetle ilgili olarak Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’e teşekkür ederek, "Gönül rahatlığı ile çocuklarımızı aile yaşam merkezine bırakıyoruz. Öğretmenlerimiz çok iyi niyetli ve profesyoneller. Başkanımıza bu hizmeti için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler