131019098
17 Ocak 2021, Pazar

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

26 Kasım 2019, Salı 06:53

     


24 Kasım Öğretmenler Günü yurt genelinde olduğu gibi Aliağa’da da tören ve etkinliklerle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, “Öğretmenlerimiz sayesinde güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetişecek, bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz.” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’ndeki programla devam etti. Kutlama programına Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program göreve yeni başlayan öğretmenler adına Arzu Sevim Lafatan’ın ve emekli öğretmenler adına Hülya Güvender’in konuşması ile başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan yaptı.

Bayhan: “Öğretmenlerimiz sayesinde varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz”

Öğretmenlerin ülkenin umudu ve dinamiği olduğunu belirten Bayhan, “İnsan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere yabancı kalmayan siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetişecek, bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. Ülkemizin fikir, kültür, sanat, bilim, siyaset alanında öne çıkan bütün değerlerinde bir çömlek ustasının testide bıraktığı iz gibi öğretmenlerimizden izler vardır. Nasıl ki Osman Gaziyi Şeyh Edebali, Fatih’i Akşemseddin yetiştirmiş ve çağ açıp çağ kapatmalarına vesile olmuşsa, yeryüzünün bütün mazlumlarına umut olacak bir neslin yetişmesine de sizler vesile olacaksınız. Bu topraklarda, nice öğretmenler gününü gururla, heyecanla, huzurla ve başarılarla dolu olarak kutlamamızı diliyor, genç meslektaşlarıma meslek aşklarının hiç bitmeyeceği bir çalışma hayatı, emekliye ayrılan öğretmenlerimize huzurlu ve sağlıklı bir yaşam temenni ediyorum.” dedi.

Oratoryo gösterisi büyük alkış aldı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Öğretmenler Günü Mesajının okunmasının ardından Aliağa’da göreve yeni başlayan öğretmenlerin meslek yemin töreni gerçekleştirildi. Yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Belediye Başkanı Serkan Acar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan tarafından takdim edildi. Şehit öğretmenler anısına barkovizyona yansıtılan video gösterimi duygusal anlar yaşatırken öğrenciler tarafından sahnelenen ‘Öğret Öğretmenim’ adlı oratoryo gösterisi ise izleyenlerden büyük alkış aldı. Yoğun katılımın olduğu program çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler