131019098
16 Ocak 2021, Cumartesi

BELEDİYEDEN ÇALIŞANLARA MOTİVASYON SEMİNERİ

26 Aralık 2019, Perşembe 06:32

     


Aliağa Belediyesi, çalışanlar arasında birlikteliğin ve verimliliğin artırılması amacı ile motivasyon semineri düzenledi.

Kişisel Gelişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt tarafından Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde verilen ‘Kendine Yaslanan Dik Yürür’ isimli seminere Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile belediye birimlerinde görev yapan tüm müdürler ve müdürlük personelleri katılım sağladı. Hayata dair konulara değinen Kurt, yaklaşık iki saat süren seminerde; İnsanın kendi içerisindeki gücü ve potansiyeli keşfedebilmesinin yanı sıra motivasyon, verimlilik, başarılı olabilmenin yöntemleri hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, eğlenceli ve interaktif bir şekilde gerçekleştirilen seminerin sonunda Kişisel Gelişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt’a teşekkür çiçeği takdim etti. Aliağa Belediyesi çalışanları olarak Aliağa’da yaşayan herkesi mutlu etme görevlerinin olduğunu ifade eden Başkan Serkan Acar, “İnsanlarımızı mutlu edebilmemiz için öncelikle kendimizi mutlu edebilmemiz gerekiyor” dedi.

“Siz kimsenin kimsesi değil, siz kendinizin her şeyisiniz”

Seminer sonunda açıklamalarda bulunan Kişisel Gelişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt ise şunları söyledi: “Beyini etkin kullanma teknikleri, insanın kendisini yönetebilme sanatı, duygu kontrolü ve bu konuyla ilgili öğrendiğimiz pratik metotları, vatandaşlarımıza, kendimize ve ailemize nasıl uygulayacağımıza dair bilgiler paylaştık. İnsanlar kendilerine yaslandığı ve başkalarından beklentiyi bıraktıkları andan itibaren bilmediklerini kendilerinden de öğrenebiliyorlar. Seminerimizde kendi gücümüzü kullanmaya yönelik tüm teknikleri Aliağa Belediyesi’nin çalışanlarıyla paylaştık. Seminere ilgi gösteren başta Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar olmak üzere tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Siz kimsenin kimsesi değil, siz kendinizin her şeyisiniz”

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler