14 Haziran 2024, Cuma

Emekli-Sen’den asgari ücret tepkisi

26 Aralık 2022, Pazartesi 06:56

     


Emekli-Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe, 2023 yılı için belirlenen asgari ücrete ilişkin açıklamada bulundu.

Emekli-Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe, 2023 yılı için net 8 bin 506 lira olarak belirlenen asgari ücrete ilişkin değerlendirmede bulundu. Asgari ücretin altında maaş alanların ölüm kalım savaşı verdiğini söyleyen Sabahattin Yeşiltepe, “Asgari ücreti yine bilindiği gibi, iktidar ve işverenler birlik olup belirledi. Sendikaları dışladılar. Yine çalışanlar iki dudak arasında bırakılarak, asgari yaşam standardına devam denildi. Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar” dedi.

“İnsanca yaşayabileceğimiz maaşlarımız olsun”

Emekliler cephesinden bakıldığı zaman emeklilerin de ölüm kalım noktasında olduğunu ifade eden Sabahattin Yeşiltepe, “Belirledikleri asgari ücretin altında aldığımız maaşla ölüm kalım savaşı veriyoruz. Bıçak kemikte. 4 milyon insan asgari ücretle yaşıyor. Bir o kadar da asgari ücretin altında maaş alan dul ve yetimleri düşünmek bile insanın içini acıtıyor. Biz istediğimiz; emekli maaşlarını ve asgari ücretin altında maaş alanların seviyesini asgari ücret seviyesine getirsinler. İnsanca yaşayabileceğimiz bir şekilde maaşlarımız olsun. Kimseye muhtaç olmadan hayatımıza devam edelim. Demokratik olarak hakkımızı almak için bütün hakkımızı kullanacağız. Sandıkta bizi yok sayanı biz de yok sayacağız. Disk Emekli-Sen yaşamın her alanında olacaktır.” ifadelerini kullandı.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler