22 Haziran 2024, Cumartesi

Mağaza aydınlatması neden önemli?

27 Mayıs 2024, Pazartesi 17:02

     


Mağaza aydınlatması, günümüzde çeşitli ürünlerin pazarındaki rekabetin artması, pazarlama ve satış süreçlerinin ilerleyip profesyonelleşmesi ve dekorasyonun müşteri psikolojisi üzerindeki etkisinin giderek önem kazanmasıyla birlikte oldukça önemli hale gelmiştir. Mekanda çekici bir atmosfer yaratmada etkili olabilir, hatta satışlarınızı birkaç kat artırabilir.

Bu nedenle işinizin gelişmesini veya ürünlerinizin daha iyi görülmesini, mağazanızın, showroomunuzun veya galerinizin farklılaşmasını istiyorsanız mağaza ışık çeşitleri ve kullanım alanları hakkında bilgi edinmek için bu yazımızın sonuna kadar bizimle kalın. .

Mağaza aydınlatma  ışıkları, tavan ışıkları, vitrin ışıkları, duvar ışıkları, dekoratif ışıklar vb. dahil olmak üzere çok çeşitlidir ve farklı amaçlarla kullanılır. Mağaza aydınlatma türleri şunları içerir: ray lambaları, 5 watt'tan 60 watt'a ve 100 watt'a kadar gömme tavan lambaları, bir ev, iki ev ve üç ev için gömme ışıklar, doğrusal ışıklar, LED paneller ve bazı durumlarda LED projektörler. . Bu bölümde bu ışıkları inceledik.

Gömme mağaza ışığı

Gömme mağaza ışıklarının önemi mağaza alanını tekdüze hale getirmesi ve ışıkların daha az yer kaplaması, böylece mağazanın görünür alanında en az işgal edilen yerden en iyi ışığın sağlanmasıdır. 5 watt'tan 60 watt'a kadar her türlü ankastre aydınlatma ve halojen tipi, ankastre lineer ışıklı ve koyu ışıklı (Laserblade) yanı sıra çoklu ev ankastre aydınlatmaları da mağaza ankastre aydınlatma çeşitleri arasındadır. Aslında gömme aydınlatmaların mağaza aydınlatma sisteminin ayrılmaz bir parçası olduğu söylenebilir.

Mağaza ışığı AR111

Donlight aydınlatma çeşitleri arasında mağaza aydınlatma alanı için en popüler ve modern yerleşik LED aydınlatmalardan birinin tek bölmeli, çift bölmeli, üç bölmeli mağaza gömme aydınlatmaları ve genel olarak modüler olduğu söylenebilir. yerleşik ışıklar. Bu mağaza aydınlatması kategorisi farklı isimlerle bilinir; örneğin iki gözlü, üç gözlü ankastre mağaza lambası, modüler ankastre lamba, iki ev ve üç evli ankastre ışık, mağaza ankastre lambası, veya AR111 dahili ışık. Bu terminolojideki 111 sayısı, bu lambanın 111 mm çapındaki kesimini ifade eder. Bu boyut, mağaza ankastre ışıklarının tanımlanmasında ve kullanılmasında standart olarak kullanılır.

Bu ışıkların popülaritesinin nedenlerinden biri de AR111 mağaza ışığının çoklu ev çerçeveleri içindeki her modül veya lambanın çerçevenin içinde dönebilme özelliğine sahip olmasıdır. Bu lambanın renksel geriverim indeksi 95'ten yüksektir ve nesnelerin net ve şeffaf olmasını sağlar. AR111 dahili lambanın ışık kalitesi aynı zamanda onu mağaza aydınlatması için de en iyi seçeneklerden biri haline getiriyor.

Ecowatt mağaza ankastre armatürleri modüler formda, 25W ve 35W gücünde, tek ev, iki ev, üç ev çerçeve seçenekleriyle ve 3 ila 5 yıl koşulsuz değişim garantisiyle sunuluyor.

Raylı ışık dükkanı

Raylı ışık, ticari alan ve mağazaların aydınlatılması ve aydınlatılması için oldukça uygun olan ışıklardan biri olup, işletme ve mağaza sahipleri arasında popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Bu popülerliğin nedenlerinden biri ray ışıklarının mükemmel ışık ve kalitesi, ray üzerinde hareket edebilmesi ve ışığı 360 derece döndürebilme imkanıdır, bu da sizin ihtiyacınıza göre en iyi ve en doğru aydınlatmayı uygulamanıza olanak sağlar. Dekorasyonda yapacağınız herhangi bir değişiklikle mekanın aydınlatmasını da buna göre değiştirebilirsiniz. Ticari alanda raylı ışıkların popülaritesinin diğer nedenleri arasında bu ürünün çok çeşitli olması, örneğin silindirik raylı ışık, parlamanın en aza indirildiği ve ışık kaynağının parlamasız olduğu koyu ışık raylı ışık, Panjur ray lambası ve modelleri Ray lambası çeşitleri arasındadır.

Raylı ışık kullanarak aydınlatmayı istediğiniz ürüne odaklayabilir ve uzay mimarisi konseptine uygun dekoratif bir alan yaratarak mekanınızın güzelliğine katkıda bulunabilirsiniz.

Doğrusal ışık

Minimal, güzel ve modern görünümüyle lineer ışıklar aydınlatmada kozunuz olabilir. Farklı tip ve boyutlardaki bu ışıklar ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilebildiği gibi ankastre, sıva üstü ve asma şeklinde de istenilen mekana monte edilebilmektedir. Doğrusal ışık hem genel ışık hem de dekoratif ışık olarak kullanılabilir. Lineer ışığı kullanmak için mağazanızın merkezine yerleştirebilir veya farklı yolları lineer ışıkla aydınlatabilirsiniz. Mağazanızda doğrusal ışıklar kullanmak, mağazanızda bu ışıklar sırasında insanların bir noktadan başka bir noktaya hareket etmesini sağlayabilir.

Ayrıca mekanınızın aydınlatması konusunda ücretsiz danışmanlık almak, mağaza aydınlatmaları ve mağaza aydınlatmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için teknik mühendisler ve Tekwat uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. 
Son Eklenen Haberler