131019098
21 Ocak 2021, Perşembe

ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

27 Ağustos 2020, Perşembe 06:18

     


30 Ağustos Zafer Haftası programı kapsamında Aliağa’daki şehit ailelerini ziyaret eden İlçe Kaymakamı Ömer Karaman’ın önderliğindeki heyet, şehit alilerinin her zaman yanında olduklarını kaydetti.

30 Ağustos Zafer Haftası programı kapsamında Aliağa’da şehit aileleri ziyaret edildi. Kaymakam Ömer Karaman’ın önderliğinde gerçekleşen ziyaretlerde Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun ile Aliağa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tuğba Arı hazır bulundu. Heyet program kapsamında 2015 yılında Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde sınırın Suriye tarafından açılan ateşle şehit olan piyade er Gökhan Çakır’ın, 2016 yılında Hakkari'nin Çukurca ilçesinde Hisar Dağı'nda, bölücü terör örgütü PKK üyeleriyle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik’in ve 1997 yılında Mardin İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda vatani görevini yaparken bölücü terör örgütü mensuplarına karşı Kuzey Irak'ta yürütülen operasyonda şehit düşen Şehit Jandarma Komando Çavuş Bülent Kula'nın ailelerini ziyaret etti.

“Şehitlik büyük bir mertebe”

Şehit ailelerinin hal, hatır ve isteklerinin sorulduğu ziyaretlerde konuşan Kaymakam Ömer Karaman, “Şehitlik büyük bir mertebe, herkese şehit ailesi olmak nasip olmaz. Bu ülke için kanını döken yiğitlerimizin ailelerinin her zaman yanındayız. 30 Ağustos Zafer Haftası programı kapsamında ailelerimizi ziyaret ettik.” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler