20 Haziran 2024, Perşembe

Polisten tefecilik operasyonu

27 Ekim 2022, Perşembe 06:57

     


Aliağa’da, acil nakit ihtiyacı olan kişilere yüksek faizle para vererek borçlandırıp, ödemeyenlerin gayrimenkullerine el koyarak tefecilik yaptıkları ileri sürülen 2 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ile Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen şikayetler üzerine, ekonomik durumu kötü, bankalardan kredi alamayan ve acil nakit arayışında olan kişilere senet imzalatıp, yüksek faizle para vererek borçlandıran 2 kişinin, ödeyemeyenleri icraya verdiklerini ya da gayrimenkullerine el koyup 3'üncü kişilere sattıklarını belirledi. Bu kapsamda, Bergama ve Kınık’ta bulunan ikamet adreslerine, suç unsuru ele geçirilmesi ve şüphelilerin yakalanmalarına yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. 2 şüpheli bu operasyonda yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda; 14 bin 325 TL nakit para, 5 adet tapu senedi aslı/fotokopisi, 7 adet hesap cüzdanı, borçlulara ait faiz oranı ile toplamını içeren 15 adet not kağıdı (3 bin 500.000 TL), borçlu bilgisinin ve faiz oranın bulunduğu 3 adet not defteri (400.000 TL), sadece borçlu kısmı doldurulmuş olan 4 adet senet, 30.000 TL tutarındaki dolu senet, 2 adet tapu senedi aslı, 2 koçan boş senet karnesi ele geçirildi. Y.B ve M.A isimli 2 şüpheliye adli işlem yapıldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, “Çok sayıda vatandaşımızın mağdur edildiği tefecilik konularındaki mücadelemiz, vatandaşlarımızın da desteğiyle kararlılıkla devam edecektir.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler