131019098
31 Ekim 2020, Cumartesi

SÜT KUZUSU PROJESİ BAŞLADI

28 Mayıs 2019, Salı 06:19

     


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Süt Kuzusu Projesi Aliağa’da 7 mahallede başlatıldı. Mahalle muhtarlıklarına başvuru formları gönderildi.

Üretici kooperatiflerinden alımını yaptığı sağlıklı sütleri 2005 yılında İzmir'de 240 okulda 210 bin çocuğa başarıyla ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’ye örnek oldu. Okullarda süt dağıtımı projesinin 2012 yılında devlet tarafından tüm okullarda uygulamaya alınmasıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kez minikler için Süt Kuzusu Projesi'ni hayata geçirdi. Türkiye'de bir yerel yönetim ve üretici kooperatifinin birlikte hayata geçirdiği en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Süt Kuzusu Projesi ile üretici kooperatifinden alım yapılıyor, 1-5 yaşları arasındaki miniklerin evlerine ayda bir 8 litre ücretsiz süt götürülüyor. Her gün İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yola çıkan 62 ekip kent genelinde dağıtım yapıyor. Süt Kuzusu'ndan yararlanmak için gerekli olan başvuru belgeleri belediye sitesinde yayımlandı. Gerekli belgeler, Başvuru Dilekçesi, Anne, baba ve Süt Kuzusu'ndan süt alabilecek çocuk/çocukların kimlik fotokopileri, Boşanma Halinde; Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebeveyninde olduğunu gösterir belge), Resmi nikah olmadığı durumlarda; Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği (Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge.). Projemizden yararlanmaya devam eden veya 5 yaşını doldurmuş olması nedeni ile süt alma hakkı sona eren çocuklarımızın kardeş/kardeşleri olması halinde yeniden başvuru yapılmasına (boşanma gibi durumlar hariç) gerek yoktur. Müdürlüğümüz ile irtibata geçilerek kayıt bilgilerinin teyit edilmesi yeterli. 1-5 yaş arasındaki çocuklarımız projeden yararlanmaya devam eder.

7 mahallede başladı

Projenin Aliağa’nın sekiz mahallesinde uygulanacağını belirten CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, “ İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu projesini merkez yedi mahallede başlattı. Atatürk Mahallesi, Kazım Dirik Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kültür Mahallesi, Siteler Mahallesi, Yalı Mahallesi ve Yeni Mahalle’de bu proje uygulanacak. Muhtarlıklara başvuru formu gönderildi. Aliağa halkımıza hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler