131019098
17 Ocak 2021, Pazar

GENEL SEKRETER HASTANE İNŞAATINI İNCELEDİ

28 Temmuz 2020, Salı 06:48

     


Aliağa’da meslek hastalıkları hastanesi çalışmaları devam ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Saip Tiryakioğlu hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

Aliağa Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin birlikte projelendirdiği meslek hastalıkları hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın 19 Mart 2019’da attıkları temelin ardından hafriyat çalışmaları devam eden hastane inşaatını, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Saip Tiryakioğlu ve beraberindeki heyet ziyaret etti. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile birlikte alanda incelemelerde bulunan genel sekreter ve beraberindeki heyet hastanenin bağlantı yolları, acil servis giriş ve çıkışları ile birlikte, genel projelendirme üzerine fikir alış verişinde bulundu.

2022'nin ilk aylarında tamamlanması hedefleniyor

Çaltılıdere Mahallesi'ne yapılacak olan 'Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi'nde devam ediyor. Bir süredir bekletilen çalışmalara 6 Temmuz 2020 Pazartesi günü yeniden başlanmıştı. 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak 201 yataklı hastanenin, faaliyete geçtiğinde bölgede büyük bir eksikliği gidermesi bekleniyor. Hastane, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen standartlarda tam donanımlı acil servis ve destek ünitelerine kadar çeşitli birimlere sahip olacak. Saha tesviyesi ve hafriyat işleri devam eden hastanenin inşaatı kısa bir zaman sonra başlayacak. Hastanenin 1,5 yıllık çalışmayla 2022'nin ilk aylarında tamamlanması hedefleniyor. Hizmete girdiğinde bölgenin en modern meslek hastalıkları hastanesi olacak kuruluşun içerisinde mikro cerrahi, yanık ünitesi ve tanı merkezi yer alacak. Hastane, hastalıklara tanı konulması açısından da önemli bir merkez olacak.

“Bölgemize sağlık alanında değer katacak”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, hastane inşaatının devam ettiğini ve planlanan zamanda faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Hastanemizin saha tevzii ve hafriyat çalışmaları devam ediyor. Kısa bir zaman sonra hastane inşaatı yükselmeye başlayacak. Burada yapılacak olan 201 yataklı hastanemiz hem önemli bir sağlık hizmetini sunacak hem de bölgemize sağlık alanında değer katacak. Aliağa'mızın, bölgemizin ihtiyacı olan bir yatırımdı. Kurumlarımız arasındaki diyalog gayet güzel, verimli çalışmaya imkan sağlıyor. Bu yatırımın Aliağa'da gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm kurumlarımıza ve herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler