14 Haziran 2024, Cuma

Belediye bir battı çıktı daha yapacak

28 Eylül 2022, Çarşamba 06:42

     


Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İzmir-Çanakkale karayolu, Eski Garaj Mevkii’nde yapımı devam eden katlı kavşak projesinin ardından ilçeye yapılacak olan ikinci battı çıktı projesini açıkladı.

Aliağa Belediyesi, Eski Garaj Mevkii’nde hayata geçirdiği katlı kavşak projesinin ardından yine İzmir-Çanakkale asfaltı üzerinde Hükümet Caddesi’nden Şehit Bülent Kula Caddesi’ne geçişi sağlayacak ikinci battı çıktının yapımına yakın bir zamanda başlayacağını duyurdu. Yapılacak olan ikinci battı çıktının ilçe merkezinden Kültür Mahallesi ile Yeni Mahalle bölgesine geçişi kolaylaştırması, trafiğin eski garaj mevkiinde yoğunlaşmasının da önüne geçmesi bekleniyor.

“Eski Garaj Mevkii’ndeki trafiğin hafifleyeceği kanaatine vardık”

Trafik probleminin çözümü için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Çanakkale asfaltı üzerinde kalan mahallelerimiz ile alt tarafta kalan mahallelerimiz üç noktadan birleşiyor. Bu noktalardan bir tanesi Kültür Mahallesi kavşağı, diğeri eski garaj mevkiinde Fevzi Paşa Caddesi ve Fatih Caddesi’nin Güzelhisar Caddesi’ne bağlantısı, bir diğeri ise TÜPRAŞ kavşağı geçişi. 18 Temmuz’da katlı kavşak projemize başladığımızda şehir içi trafiğimizi bir nebze de olsa rahatlatabilmek adına Hükümet Caddesi’nden Şehit Bülent Kula Caddesi’ne geçiş sağladık. Katlı kavşak projemiz tamamlandığında bu geçiş tekrar kapanmak zorunda kalacaktı. Lakin Hükümet Caddesi’nden Şehit Bülent Kula Caddesi’ne geçiş sağlayabilirsek şehrimizde, özellikle Fevzi Paşa Caddesi’nde ve eski garaj mevkiindeki trafiğin hafifleyeceği kanaatine vardık” dedi.

1 ayda tamamlanacak

İkinci battı çıktı projesinin çalışmalarına yakın bir zamanda başlayacaklarını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Eski Garaj Mevkiinde yapımı devam eden katlı kavşak projemiz tamamlandıktan sonra Hükümet Caddesi’nden Şehit Bülent Kula Caddesi’ne geçişi sağlayacak ikinci battı çıktımız için çalışmalarımıza başlayacağız. İkinci battı çıktımızı 1 aylık bir sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler