131019098
22 Ocak 2021, Cuma

SOYER, BİRLİĞİN ÖNEMİNİ VURGULADI

28 Ekim 2019, Pazartesi 06:51

     


Ege Belediyeler Birliği Meclis toplantısı, Birlik Başkanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında yapıldı. Toplantıya Aliağa Belediyesi’ni temsilen Ege Belediyeler Birliği Komisyon Üyesi Berkay Aktaş katıldı.

Ege Belediyeler Birliği Ekim ayı Meclis toplantısı, Birlik Başkanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Aliağa Belediyesi’ni temsilen CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyesi ve Ege Belediyeler Birliği Komisyon Üyesi Berkay Aktaş katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Tunç Soyer, “İzmir asla tek başına İzmir olmamıştır, yaklaşık 40 bin kilometrekarelik bir alan 10 milyonluk nüfusu içinde taşıyan bir coğrafi bütündür. O bütünün temsilcileri de sizlersiniz. Ben bu meclisin büyük hedefler koyarak çok daha fazla iş yapabileceğine inanıyorum. Bu birlikteliğimiz tüm Ege’ye mal olmuş ve Ege’den neşet eden bir kaynağın kökü olduğunu düşünüyorum. Temsil ettiğimiz coğrafi alanın bütünselliği ve büyüklüğü göz önünde bulundurularak yeni çalışma döneminde yeni hedefler, yeni vizyon ve yeni bir perspektif koyacağımıza inanıyorum. El ele verir birlikte çalışır, birlikte kafa yorarsak Ege için hepimizin arkasından koşacağı yeni bir perspektif koyabilirsek buradaki mevcudiyetimiz daha anlamlı olacaktır.” dedi. Toplantıda, Ege Belediyeler Birliği’nin 2020 yılı ödeneğinin 1 milyon 200 bin TL olmasına karar verildi.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler