22 Haziran 2024, Cumartesi

Aktif Radyo 30. yaşında

29 Ocak 2024, Pazartesi 06:25

     


24 Ocak 1994 tarihinde kurulan Aktif Radyo, 30. kuruluş yıl dönümünü Yeni Şakran’da bulunan Bozburun Restoran’da düzenlenen programla kutladı.

91.7 Frekansıyla Aliağa, Bergama, Çandarlı, Menemen, Yeni Foça merkezleriyle çevrelerine, www.aktiffm.com.tr adresinden de tüm dünyaya yayın yapan Aktif Radyo’nun 30. kuruluş kutlamasına, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Menemen İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk ve basın mensupları katıldı.

“Aktif Radyo ilkelerine bağlı kalarak yayınlarına devam edecek”

Aktif Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öztürk, programda yaptığı konuşmada, 30 yıldan bu yana sadece Aliağa’da değil, Kuzey Ege bölgesinin tamamında yayın yaptıklarını belirterek, “En sevilen ve popüler müziklerin yer aldığı yayınlarımız ve tarafsız habercilik anlayışımızla sesimizi, 91.7 frekansı üzerinden bölgemize ulaştırıyoruz. Yönetim Kurulu Başkanı olduğum Aktif Radyo, gelişen ve büyüyen Aliağa’nın en güçlü sesi oldu. Bundan sonra da ilkelerine bağlı kalarak, yayınlarına devam edecek. Radyomuzun 30. kuruluş yıldönümü programına katılımınız için teşekkür ediyor, nice 30 yılları siz dostlarımızla birlikte kutlamayı diliyorum ” diye konuştu.

“Nice 30 yıllara”

Pasta kesimi öncesinde konuşan Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, 30 yılın çok uzun bir süre olduğunu ifade ederek, “30 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde gerek Aliağa’mıza gerek Kuzey Ege Bölgesine yayın yapmak son derece önemli. Ben bu süre zarfında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda da bu pastayı hep birlikte keseriz” dedi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise “Bundan 1 yıl önce yine hep birlikte çok güzel bir gece yaşamış ve Aktif Radyonun 29. Yılını kutlamıştık. Ne mutlu ki Aliağa’mızın çok değerli ve önemli kuruluşlarından olan Aktif Radyomuzun 30. Yılı münasebetiyle bir araya geldik. Tüm Aktif Radyo ailesine nice nice 30 yıllar diliyorum. İnşallah seneye de görüşürüz.” dedi.

Pasta kesimi yapıldı

Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Aktif Radyo’ya daha nice 30 yıllar diledi. Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk de “30 yıl çok uzun bir süre. Aktif Radyo çok önemli bir kuruluş, önemli bir yayın organımız. Nice 30 yıllar diliyorum” dedi.  Konuşmaların ardından Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk ile Aktif Radyo personeli tarafından pasta kesimi yapıldı. Gecede Aktif Radyo personeli ve basın mensuplarından oluşan davetliler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

(DERYA SÜNER)

  
Son Eklenen Haberler