131019098
21 Ekim 2020, Çarşamba

ABS HAFRİYAT KAMYON SAHİPLERİNİ MAHKEMEYE VERECEK

29 Haziran 2019, Cumartesi 07:07

     


ABS Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Gidici, Buca’da boş tarlaya kaçak moloz dökümü olayına karışan iki adet kamyonun şirketlerine ait olmadığını açıkladı. Olaya karışan iki kamyonun 6-7 ay önce şirketleri tarafından noter aracılığı ile satışının gerçekleştirildiğini söyleyen Gidici, şirketlerine ait logoyu kullanan kamyon sahipleri hakkında “marka hakkına tecavüz”e dayalı olarak yasal yollara başvuracaklarını belirtti.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Kaynaklar Söğütlü mevkii girişinde kamyonla boş tarlaya kaçak moloz döken kişilere suçüstü yaptı. Başkanın talimatıyla olay yerine gelen görevliler, sürücülere toplam 20 bin TL para cezası kesti. Kaçak hafriyat dökümü gerçekleştirilirken kullanılan kamyonların üzerinde merkezi Aliağa’da bulunan ABS Hafriyat’ın logolarının yer alması firma sahiplerinin tepkisine neden oldu. ABS Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Gidici konuyla ilgili açıklamada bulunarak moloz atıklarının bırakılması olayına karışan iki adet kamyonun şirketlerine ait olmadığını vurguladı. Gidici, bu iki kamyonun yaklaşık 6-7 ay önce şirketleri tarafından noter aracılığı ile satışının gerçekleştirildiğini, şirketlerine ait logoyu kullanan kamyon sahipleri hakkında “marka hakkına tecavüz”e dayalı olarak yasal yollara başvuracaklarını belirtti.

“ÜZERİNDE ŞİRKETİMİZİN LOGOSU VAR”

ABS Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Gidici imzasıyla yayınlanan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “İzmir/Buca Belediye Başkanı Sn. Av. Erhan Kılıç’ın 27.06.2019 günü Buca köylerinde ziyaretler gerçekleştirdiği, gerçekleşen bu ziyaretler esnasında Söğütlü Köyü girişinde 2 adet hafriyat kamyonun boş tarlaya moloz atıklarını bıraktığı, bu nedenle Sn. Av. Erhan Kılıç’ın ve diğer yetkililerin talimatı ile yapılan incelemede kamyon sürücülerine idari yaptırım uygulandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Yerel ve ulusal basında yer alan bu haberlerin incelenmesi ve araştırılması neticesinde özetle; Buca'da kaçak moloz dökümü eyleminin İzmir/Buca Belediye Başkanı Sn. Av. Erhan Kılıç ve diğer yetkililerce tespit edildiği ve neticesinde sürücülere idari para cezası uygulandığı belirtilmektedir. Paylaşılan haber görsellerinde ise boş tarlaya moloz atıklarını döken kamyonların üzerinde şirketimiz ABS Hafriyat Madencilik San. Tic. Ltd. Şti. ‘nin logosunun bulunduğu görülmüştür. Öncelikle haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan ve boş tarlaya moloz atıklarının bırakılması olayına karışan iki adet kamyonun üzerinde bulunan logo, şirketimizin uzun yıllardır kullandığı ve ticari faaliyetimiz kapsamında herkesçe bilinirliğe ulaşmış tescilli markadır.

“ABS HAFRİYAT İLE İLGİSİ YOK”

Ege Bölgesi’nde yaklaşık 30 yıldır tüm kanun ve mevzuat hükümlerine uygun olarak faaliyet gösteren bir firma olarak; haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan “boş tarlaya moloz atıklarını bırakılması” eyleminin şirketimiz Abs Hafriyat Madencilik San. Tic. Ltd. Şti. ile ilgisi olmadığını, ilgili kamyonların yaklaşık 6-7 ay önce noter aracılığı ile satışının şirketimizce gerçekleştiğini, satış işlemlerinden sonra kamyonların malikinin ve işleteninin bilinmediğini, şirketimize ait markayı kullanan ve haberlere konu olan kamyon sahipleri/işletenleri hakkında 6769 Sınai Mülkiyet Kanunu ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’ndan kaynaklı olarak “marka hakkına tecavüz”/“tescilli markanın izinsiz kullanılması”/”haksız rekabet” sebeplerine dayalı olarak yasal yollara başvurulacağını, şirketimizin misyonu olan şeffaflık ilkesi doğrultusunda talep edilmesi üzerinde ilgili kamyonların satış evraklarının paylaşılabileceğini bildiririz. Bu nedenlerle haber siteleri ve çeşitli platformlarda Abs Hafriyat’a yönelik bu asılsız ve dayanaksız iddiaların ve de linç kampanyasının son bulması gerektiği, sürecin tarafımızca hassasiyet ile takip edildiği, iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu, Abs Hafriyat’ın ismi veya logosunun yanıltıcı/gerçek dışı haberlere konu edilmesi ve kullanılması nedeni ile şirketimizce yasal yollara başvurulacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler