131019098
26 Ocak 2021, Salı

ZABITA DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

30 Nisan 2020, Perşembe 06:01

     


Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Koronavirüs tedbirleri kapsamında, kent genelinde hizmet veren toplu ulaşım araçlarında ve kent genelindeki fırın işletmelerine yaptığı denetimleri sürdürüyor.

Aliağa zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın toplu ulaşım araçlarında yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50 düşürülmesi ile ilgili yayımladığı genelge gereği, emniyet ekipleriyle birlikte dolmuşlarda denetimlerde bulundu. Ekipler, toplu ulaşım araçlarında vatandaşların sağlığı için güvenli mesafenin korunması ve araç içerisindeki yolcu sayısının araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinden en az yüzde 50 daha az olması gerektiği yönünde denetimler gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri, toplu ulaşım araçlarını durdurarak, şoförlere kurallarla ilgili hatırlatmalarda bulundu. Araç içerisinde yan yana oturan yolculara ise boş koltuklara geçmeleri ve çapraz şekilde oturmaları gerektiği yönünde bilgilendirmeler yapıldı.

Hijyen denetimleri yapıldı

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte kent genelindeki fırın işletmelerinde yaptığı denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri, yapılan denetimlerde özellikle vatandaşların Ramazan ayında sofralarından eksik etmediği pidelerin sağlıklı koşullarda üretilip üretilmediğini titizlikle inceliyor. Gramaj kontrolü de yapan ekipler, sağlıksız koşullarda üretim yaptığı tespit edilen işletmelere cezai işlem uyguluyor. Ekipler ayrıca, fırın çalışanlarının Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske, hijyen, eldiven, müşteriler arası mesafe gibi kurallara uyup uymadığı da kontrol ediliyor.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler