131019098
21 Ekim 2020, Çarşamba

İŞÇİLER MAAŞLARINI İSTİYOR

30 Temmuz 2019, Salı 06:11

     


İşten çıkarılmalarının üzerinden 75 gün geçen ve direnişlerine devam eden Aliağa Belediyesi işçileri halen ödemeleri yapılmayan maaşları için Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan’la görüştü.

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri Aliağa Belediyesi’ne gelerek kalan maaş ödemelerinin bir an evvel yapılmasını istedi. Belediye binası içerisinde eylemlerini sürdüren işçiler, Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan ile görüştü. Ayan, “Kalan maaş ödemeleri için belediye kasasında para yok, olunca gerçekleştireceğiz. Paraya çevrilen izinler için bir ödeme görünmüyor, bordrolara yansıtılan ikramiyeler için ise belediye başkanı ile görüşeceğim.” İfadelerini kullandı.

“Burada insana, çalışana değer yok”

İşçiler görüşmenin ardından belediye içerisinde yaptıkları açıklamada, “Maalesef Aliağa Belediyesi’nde çalışana değer verilmiyor. Bu belediye için canını dişine takarak, gece gündüz çalışan işçinin emekçinin hiçbir değeri yok. Bizleri yıllardır verdiğimiz değere, emeğe rağmen bir çöp sepeti gibi kapının önüne atan belediye başkanı şimdi de içeride kalan maaşlarımızı, izin paralarımızı ve ikramiyelerimizi ödemeyerek çocuklarımızı ailelerimizi açlıkla sınıyor. Birçok arkadaşımız Çankırı’ya sürüldü, birçok arkadaşımızın görev yerleri değiştirildi. Bizler iki aydır açlık ve yoksullukla cebelleşirken maaş ayı içerisinde almamız gereken maaşlarımız bile hesaplarımıza yatırılmadı. Sekiz buçuk aylık hamile Nurcan arkadaşımız işinden çıkarıldı. Gece saat ikiye kadar çalıştırılan Gökçe arkadaşımız ertesi gün işten çıkarıldığını öğrendi. Engelli kadrosundan işe giren Hüseyin arkadaşımız işten çıkarıldı. Burada insana, çalışana değer yok. Biz asla sessiz kalmayacağız. Aliağa Belediyesinin gerçek sahipleri biziz.” dedi. İşçiler açıklamanın ardından sloganlar eşliğinde eylemlerini sürdürdü.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler